SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tuzlaspor Galatasaray maçı sonrasında futbolcular yumruklaştı!

Galatasaray'ın Tuzlaspor'u 4-0 mağlup edip kupada tur atladığı maç sonrasında büyük gerginlik yaşandı. Yayıncı kuruluşun aktardığı bilgilere göre iki takım futbolcuları soyunma odası koridorunun girişinde yumruklaştı. İddialara göre, ilk maçtan sonra paylaşım yapan Tuzlasporlu Gökhan Çıra'nın yanına giden Muslera, rakibine saygılı olmasını gerektiğini söyledikten sonra gerginlik yaşandı.

Güncellenme: 00:11, 18/12/2019

Ziraat Türkiye Kupası’nda Tuzlaspor ile Galatasaray rövanş maçında karşılaştı. Sarı-kırmızılı takım 2-0 yenildiği rakibini rövanşta 4-0 mağlup ederek kupada adını son 16 takım arasına yazdırdı. Sakin geçen karşılaşmanın son düdüğü çaldıktan sonra ise kavga çıktı.

Tuzlaspor’un kazandığı karşılaşma sonrasında soyunma odasında paylaşım yapan Gökhan Çıra’nın yanına Fernando Muslera’nın gitmesiyle gerginlik yaşandı. Ardından iki takım futbolcuları ve görevlileri arasında sert anlar yaşandı. Polisin araya girmesiyle kavga daha da büyümeden yatıştırıldı.

FERNANDO MUSLERA: SAYGILI OLMASINI SÖYLEDİM

Fernando Muslera, maçtan sonra yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunarak kimseye vurmadığını ve Gökhan Çıra’ya saygılı olması gerektiğini belirtti. Galatasaraylı file bekçisinin sözleri şöyle;

“Ben küçüklüğümden bu yana öğrendiğim tek şey: Saygı göstermek. Rakipten bir oyuncu, ilk maçtan sonra çok saygısızca şeyler yaptı. Maçtan sonra onun yanına gidip saygı duymasını istedim. Bunun dışında hiçbir şey yok! Rakip takım hocasına bir şey söylemedim. Gökhan Çıra, Galatasaray alt yapısında oynamış bir futbolcu. Maçtan sonra ona saygı duymasını söyledim. Sosyal medyada yalanlar dolaşabilir ama bunun dışında bir şey yok! Ben herkese saygı duyuyorum. “Muslera birisine vurdu” diyen varsa görüntüleri göstersin.”

İLGİLİ HABER Tuzlaspor futbolcusu Gökhan Çıra`dan olay sözler: Fatih Terim futbolun mafyası sen misin? Tuzlaspor futbolcusu Gökhan Çıra`dan olay sözler: Fatih Terim futbolun mafyası sen misin?

Tuzlasporlu futbolcu Muhammed ise maç sonrasında yayıncı kuruluşa şu ifadeleri kullandı;

Galatasaray’a büyük saygı duyuyorum. Muslera’ya da aynı saygıyı duyuyorum. Ama Muslera maçtan sonra gelip takım arkadaşımızın kafasına vurdu. Skor 4-0 olunca Muslera bizim yedek kulübesine doğru hareketler yaptı. Maç bittikten sonra da takım arkadaşlarımıza sataştı. Galatasaraylı birisi bir başka takım arkadaşımıza kafa attı.

İLGİLİ HABER Tuzlaspor Teknik Direktörü Gürses Kılıç Galatasaray maçı sonrası Muslera`ya ateş püskürdü! Tuzlaspor Teknik Direktörü Gürses Kılıç Galatasaray maçı sonrası Muslera`ya ateş püskürdü!

ÇIRA’NIN TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIMI

Gökhan Çıra’nın Tuzlaspor’un Galatasaray’ı 2-0 mağlup ettikten sonra yaptığı paylaşım Galatasaraylı taraftarların tepkisini çekmişti.

Yayınlanma Tarihi:22:54,