SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Magnus Carlsen Fantasy Premier Lig’de zirvede!

Magnus Carlsen Fantasy Premier Lig’de zirvede!

Satrançta son yıllara damgasını vuran dünya şampiyonu Magnus Carlsen, 7 milyondan fazla kişinin rekabet ettiği Fantasy Premier League oyununda 1. sıraya çıkmayı başardı.

Satrançta son 10 yıla damgası vuran dünya şampiyonu Magnus Carlsen, Fantasy Premier League’de liderliğe yükseldi.

11 Eylül 2019 Vahap Şanal, Dünya Şampiyonu Magnus Carlsen`i mağlup etti Satrancın Norveçli Dünya Şampiyonu Magnus Carlsen, bir satranç sitesinde oynadığı yıldırım maçında Türk Büyükusta Vahap Şanal ile karşılaştı. Vahap Şanal herkesi şaşırtarak Carlsen`i mağlup etmeyi başardı. İlgili Haberi Oku

7 milyonun üzerinde kişinin oynadığı oyunda herkesi geçmeyi başaran büyük usta, strateji konusundaki kabiliyetini burada da gösterdi. Carlsen, Twitter hesabındaki biyografi bölümündeki yazıyı “Dünya Satranç Şampiyonu, klasman lideri ve aktüel olarak Fantasy Premier League sıralamasında 1.” şeklinde değiştirdi.

Carlsen 1 puan farkla lider konumda bulunuyor. Bu akşam Brighton-Crystal Palace arasında oynanacak 17. haftanın son karşılaşmasıyla sıralama değişebilir.

Ünlü sporcu, the Guardian’la yaptıkları yazışmada “Hem optimist hem Optamistim” diyerek lig istatistiklerini detaylı bir biçimde takip ettiğini söylemişti. Buna karşın Carlsen, başarısında şanslı olmasının da payı olduğunu söylüyor.