SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Shane Larkin’e yeşil ışık! Vatandaşlık hakkı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan Anadolu Efes'in yıldızı Shane Larkin'in A Milli Takım'da oynama durumuyla ilgili 'Vatandaşlık konusunda gereğini yaparız' dedi. Açıklama sosyal medyada heyecan yarattı.

Güncellenme: 23:55, 15/12/2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Shane Larkin’e yeşil ışık! Vatandaşlık hakkı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir süredir spor kamuoyunu meşgul eden Shane Larkin’in Türk vatandaşlığına geçirilmesi gündemine ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

Anadolu Efes’in ABD’li oyun kurucusu Larkin’in Türk vatandaşlığına geçirilmesi ve A Milli Basketbol Takımı’nda oynayabilmesi için ortaya atılan öneriyi değerlendiren Erdoğan, Larkin için olumlu sinyaller verdi.

Shane Larkin’in Türk vatandaşlığına geçirilmesi üzerine görüşü sorulan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”Shane Larkin için vatandaşlık konusunda biz gereğini yaparız. Böyle başarılı bir basketçiyi milli takımımızda da görmek isteriz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın vatandaşlık konusunda yeşil ışık yaktığı Larkin ile ilgili yaptığı açıklama sosyal medyada da gündem oldu. Basketbolseverler A Milli Takım’da görmek istedikleri Larkin için isim arayışlarına başladı.

‘BU KONUYLA İLGİLİ BİR GÖRÜŞME YAPMAK İSTERİM’

Shane Larkin Türkiye Milli Takımı için daha önce şu açıklamaları yapmıştı:

“Türk Milli Takımı’nda oynayıp oynamayacağımı bilmiyorum. Bunu bekleyip göreceğiz. Açıkçası bunu iki tarafın konuşması gerekiyor. Eğer olursa benden beklentilerini de bilmem gerekiyor. Henüz teklif gelmedi. Bu konu kesinlikle ilgilendiğim bir şey. Bu konuyla ilgili bir görüşme yapmak isterim. Federasyon ile aramızda bir konuşma olduktan sonra bu durum ilerleyebilir. Bu nedenle ne olacağına dair şu an net bir cevap veremiyorum. Çünkü şu an bir teklif yok.”

Larkin kendisine uzatılan ve isminin yazılı olduğu formayı da sırtına giydi. Shane Larkin, sosyal medya hesabından paylaştığı, üzerinde adı yazılı Türk Milli Takımı’nın formasını giydiği fotoğrafla ilgili şunları söyledi:

“Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yetkililer bizi ziyaret için idmanımıza geldiler. Onlar bana bir forma hediye etti, ben de onlara kendi formamı hediye ettim. Sonrasında da onlara teşekkür etmek amaçlı formayı giydim ve bunu sosyal medya hesabımdan paylaştım. Bu benim için çok onur verici bir durumdu. Fotoğrafın altında başka bir anlam yoktu. Ben sadece giymek istedim ve fotoğrafı paylaştım.”

Yayınlanma Tarihi:23:49,