SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan ‘Kulüp Lisans Talimatı’ değişikliğine ilişkin duyuru!

Beşiktaş Kulübü, TFF'nin kulüp lisans talimatında değişikliğe gitmesi hakkında açıklama yayınladı.

Güncellenme: 15:35, 12/12/2019
Beşiktaş’tan ‘Kulüp Lisans Talimatı’ değişikliğine ilişkin duyuru!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ‘Takım Harcama Limiti’ni yüzde 30’dan yüzde 40’a yükseltmesiyle ilgili olarak Beşiktaş’tan açıklama geldi.

Siyah beyazlılar, “Söz konusu toplantıda 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının %30'dan, %40'a çıkartılması yönünde bizatihi bir talebimiz söz konusu olmamıştır” ifadelerini kullandı.

İşte Beşiktaş’ın yaptığı açıklama;

“Türkiye Futbol Federasyonu'nun 28.11.2019 tarihli yazısı ile Kulübümüzün 2019/2020 sezonu için geçerli olan Takım Harcama Limiti için kabul edilebilir sapma oranı olan 30%'u aştığı bildirilmiş ve limiti aşan kulüpler için yeni oyuncu tescili yapılamayacağı belirtilerek, aşım durumunda uygulanacak müeyyideler tarafımıza tekrar hatırlatılmış olup, bu hususların karşılıklı görüşüleceği bir toplantı planlanmıştır.

TFF Kulüp Lisans Kurulu ile 6 Aralık 2019 günü gerçekleştirilen toplantıda Beşiktaş JK Derneği ve Şirketler Grubu Genel Müdürümüz Seçil Aygül tarafından Takım Harcama Limiti hesaplama yöntemine ilişkin ortak mutabakat sağlamak adına teknik aksaklıklar ve uygulama problemleri dile getirilmiştir.

Söz konusu teknik aksaklıkların ortadan kaldırılması halinde Kulübümüzün Takım Harcama Limitine uyum konusunda herhangi bir ihlal durumu yaşamamakta olduğu tarafımızca Kurul'a belirtilmiştir. Söz konusu toplantıda 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının %30'dan, %40'a çıkartılması yönünde bizatihi bir talebimiz söz konusu olmamıştır.

Kulübümüz mali durumuna uygun olarak faaliyetlerini planlamak ve sürdürmek konusundaki kararlılığını tavizsiz şekilde devam ettirecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK”