SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Tokyo 2020 Olimpiyatları için 1 milyar Dolar’lık reklam geliri

Tokyo 2020 Olimpiyatları için 1 milyar Dolar’lık reklam geliri

2020 Olimpiyatları'na 8 aydan kısa bir süre kaldı. Oyunların yaratacağı reklam hacminin 1 milyar Dolar’ı geçmesi bekleniyor.

Dünyanın en önemli spor organizasyonu olan yaz Olimpiyat Oyunları, yarattığı ekonomiyle de dikkat çekiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli yayın kuruluşlarından NBC, şimdiden 1 milyar Dolar'lık reklam satışına ulaştı. 2016’da 1.2 milyar Dolar'lık reklam geliri elde eden kuruluşun, 2020’de bu miktarı da geçmesi bekleniyor.

NTV’de yer alan habere göre; kanalın oyunlardan toplam 7 bin saatlik yayın yapması bekleniyor. NBC, televizyonda kablolu yayın ve dijital platformların yanı sıra, sosyal medya ile de oyunları izleyicilerine ulaştıracak.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları 24 Temmuz – 9 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

STADYUM 1.25 MİLYAR DOLAR’A MAL OLDU

Tokyo 2020 Olimpiyatları yapımı yeni tamamlanan Ulusal Stadyum’da gerçekleştirilecek.

60 bin kapasiteli stadyumun inşaatı Kasım ayında tamamlandı. Stadyum inşaatının olimpiyatlardan 8 ay önce tamamlanması önemli bir adımı temsil ediyor. Stadyum 21 Aralık’ta resmen açılacak. Açılış ilk kupa müsabakası olacak olan İmparator Kupası finaliyle yapılacak. 2020 Tokyo Olimpiyatları CEO'su Toshiro Muto, bugün yaptığı açıklamada, “ Tokyo 2020 Olimpiyatları’nın önemli bir sembolü olan stadyumun inşasının tamamlanmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu bize oyunlara ne kadar yakın olduğumuzu hissettiriyor. Açılış töreninde dünyanın her yerinden sporcuları görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

1.25 milyar Dolar’a mal olan ulusal stadyum, olimpiyatlar sırasında atletizm ve futbol yarışmalarına ev sahipliği yapacak.

09 Aralık 2019 Rusya`ya şok ceza! 4 yıl boyunca men... Dünya Anti-Doping Ajansı (WADA), Tokyo 2020 Olimpiyatları ve 2022 Dünya Kupası da olmak üzere Rusya`yı tüm büyük spor organizasyonlarından 4 yıl boyunca men etti. Doping yapmadığını kanıtlayan sporcular tarafsız olarak organizasyonlara katılabilecekler. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof.Dr. Uğur Erdener konuyla ilgili SKOR`a önemli açıklamalar yaptı. İlgili Haberi Oku

 

10 Aralık 2019 Rusya olimpiyata ve dünya şampiyonalarından men edildi ama... Dünya Dopingle Mücadele Ajansı, doping testlerinde sistematik şekilde usulsüzük yaptığı gerekçesiyle Rusya`yı 4 yıl spor etkinliklerinden men etti. Ancak doping olaylarına karışmadığı belirlenen sporcular, Olimpiyat bayrağı altında tarafsız olarak yarışlara katılabilecek. İlgili Haberi Oku