SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: ‘Umut Bulut ve Şamil Çinaz yarın da antrenmana çıkmazsa…’

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Umut Bulut ve Şamil Çinaz'ın kadro dışı bırakılmadığını ancak antrenmana da çıkmadıklarını söyleyerek, oyuncuların yarın da antrenmana çıkmaması durumunda bir karar alacaklarını ifade etti.

Güncellenme: 19:32, 11/12/2019
Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: ‘Umut Bulut ve Şamil Çinaz yarın da antrenmana çıkmazsa…’

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve ilçe belediye başkanları, İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü’nü ziyaret ederek Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı’na ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve beraberindeki heyeti tesislerde Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı ve Kulüp Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz karşıladı. Başkan Gözbaşı’na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz Pazar günü alınan Çaykur Rizespor galibiyeti için de tebrik etti. Başkan Gözbaşı’na her zaman yanlarında olacaklarını dile getiren Büyükkılıç destek mesajı verdi.

“Umut ve Şamil yarın antrenmana çıkmazlarsa karar almak zorundayız”

Takımın önemli oyuncularından Umut Bulut ve Şamil Çinaz’ın kadro dışı bırakılmadığını ancak antrenmana da çıkmadıklarını söyleyen Başkan Gözbaşı, oyuncuların yarın da antrenmana çıkmaması durumunda bir karar alacaklarını kaydetti. Gözbaşı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Umut Bulut ile Şamil'in durumunun maalesef basında yanlış algılandığını düşünüyorum. Biz Umut ve Şamil'i kadro dışı bırakmadık, böyle bir karar almadık. Umut ve Şamil geçen hafta antrenmanlara katılmadı. Biz yine anlayış gösterdik. Fakat sürekli bir görüşme isteği. Bugün son bir görüşme yaptık. Kapıdan çıktıklarında antrenman sahasına gittiklerini söylediler ve yine gitmediler. Ben biraz Avrupa tarzıyım, ‘az konuşup çok iş yapalım' tarzı iş yaparım. Bugün aynı şeyi onlara da söyledim. Sürekli konuşmak zorunda değiliz. ‘Sen çıkarsın antrenmanını yaparsın, ben de sana yönetici olarak üzerime düşeni yaparım' dedim. Yarını bekleyeceğim, ama yarın da antrenmana çıkmazlarsa sanırım artık bir karar vermek zorundayız. Zaten 9'unda fesih günleri geliyor. Bize şu anda yüreğiyle oynayacak, formanın hakkını verecek oyuncular lazım. Böyle riskli bir ortamda sürekli konuşup kapris çekecek bir durumumuz yok.”

İLGİLİ HABER Bülent Uygun: Altyapıdan 12 futbolcuyla antrenman yapıyorum Bülent Uygun: Altyapıdan 12 futbolcuyla antrenman yapıyorum

Takımı ligde tutmak ve daha iyi başarılar elde etmek için sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade eden İ.M. Kayserşispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı, “Sizin değerli katkılarınız bizi motive etmektedir. Yönetime geldiğim günden beri gerek takım bünyesinde gerek teknik kadroda gerekse personelde gördüğümüz en büyük eksiklik motivasyondu. Bunu iyi verdiğimizi düşünüyorum. Mali sorunlara girmek istemiyorum. Onlarla da ilgili zaten elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam ediyoruz. Futbolcularla görüşmeler yapıyorum. Olumlu sonuçlar da alıyoruz. Hakikaten yüreğimizi, bedenimizi koyduk bu işe. Sonuna kadar bu takımı ligde tutmak için hatta daha ileri seviyede başarılar için mücadele vermeye ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım devam edeceğiz” dedi.

“Gaziantep maçı da Çaykur Rizespor maçı kadar önemli”

Süper Lig’de deplasmanda Gaziantep FK ile oynayacakları maçtan sevinçle dönmeyi arzu ettiklerini belirten Gözbaşı, “Şu anda bizi gerçekten dünya basını takip ediyor. Çünkü kadın başkan tek Türkiye değil dünyada çok az. Biz ne kadar iyi yerlerde ve iyi başarılar sunarsak sponsorluk gelirleri o kadar artacak. Kulübümüzü yaşatmamız için bu gelir kaynaklarını oluşturmamız gerekiyor. O yüzden taraftar taraftarlığını, yönetim yönetimliğini, teknik heyet de teknik konuları konuşmalarını her zaman rica ediyorum. Şu anda birlik ve beraberlik yakaladık. İnşallah Gaziantep maçından sonra da aynı tabloyu görürüz. Çünkü Çaykur Rizespor kadar önemli bir maç, önemli bir deplasman. Oradan sevinçle dönmek için elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Takımdaki diğer oyuncularla yapılan görüşmeler hakkında da bilgiler veren İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı, “Pedro ile prensipte anlaştık, Artem Kravets'i de kaybetmek istemiyoruz. Lung ile ilgili güzel haberi yarın vereceğim. Lung ile kontratımız devam ediyor, kendisi de bu şehri seviyor. Farklı dedikodular duydum. Lung bu şehri seven, bize en olumlu yaklaşan, kaybetmek istemediğimiz bir oyuncu. Lung ile ilgili olumsuz bir durum yok” dedi.

Ziyarete Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ve Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan da eşlik etti. Ziyarette ‘Yekte’ türküsü ile pastırma ikram edildi.

İLGİLİ HABER Kayserispor`a Pedro Henrique`den kötü haber Kayserispor`a Pedro Henrique`den kötü haber