SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Marius Sumudica’nın hareketi ortalığı karıştırdı: ‘Bu hadsiz teknik adam…’

Süper Lig'in 14. haftasında oynanan Konyaspor-Gaziantep FK karşılaşmasının ardından konuk ekibin teknik direktörü Marius Sumudica'nın hareketleri tartışma yarattı. Konyaspor yaptığı açıklama ile tecrübeli hocayı kınadıklarını söylerken ve TFF kurumlarının hareket geçmesini istedi.

Gaziantep FK'nın teknik direktörü Marius Sumudica, Konyaspor ile 0-0 berabere kaldıkları karşılaşmanın ardından olay yaratan bir harekete imza attı.
Maç sonrası Gaziantep taraftarlarının olduğu tribüne giderek yumruk şov yapan Sumudica, Konyaspor taraftarlarını da çileden çıkarttı.
Konyaspor taraftarlarının olduğu tribünlere dönerek baş parmağını aşağıya doğru gösteren ve 'kümeye' imasında bulunan Sumudica'ya taraftarlar tepki gösterdi.
Konyaspor Kulübü konuyla ilgili olarak maç sonrasında şu açıklamayı yaptı:
"Gaziantep teknik direktörü Sumudica'nın maçın ardından önce tribünlerimizi tahrik etmesi, ardından taraftarımıza yaptığı utanç verici hareketini şiddetle kınıyoruz."
"Bu hadsiz teknik adam ve centilmenlikle bağdaşmayan hareketi için TFF'nin ilgili kurumlarını göreve davet ediyoruz."
Öte yandan bir basın mensubunun maçın ardından yaşanan olaylar ile sorusuna yanıt veren Sumudica, 90 dakika boyunca kendisine ve ailesine küfür edildiğini söyledi.
Sumudica, taraftarların kendisine yönelik yaptığını belirttiği hareketleri de kameralar önünde gösterdi.