SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formayı şortuna sokmadı, maç gitti!

NBA'de Oklahoma City Thunder, Minnesota Timberwolves'u uzatma sonucunda 139-127 mağlup etti. Maçın normal süresi biterken hakemlerin şortun içine sokulmamış forma sebebiyle çaldıkları teknik faul, maçın seyrini değiştirdi.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 16:09, 07/12/2019
Formayı şortuna sokmadı, maç gitti!

NBA Okloahoma City Thunder ile Minnesota Timberwolves karşı karşıya geldi. Uzatmalara giden maçı Thunder 139-127 kazanmayı başardı.

Normal süresi biterken parkelerde ender görülebilecek bir karar maça damga vurdu.

Bitime 1,1 saniye kala Wolves 121-119 öndeyken Wolves’un yıldızı Karl Anthony Towns çizgide bir serbest atış daha kullanacaktı. Wolves’da oyuncu değişikliği yapıldı ve Jordan Bell formasını şortun içine sokmadan sahaya girdi. Durumu farkeden Thunder oyuncusu Chris Paul hakemleri uyarınca, forması şortunun dışında olan Bell’e teknik faul çalındı. Hakemlerin nadiren dikkat ettikleri bu durum, maçın en kritik anında karara dönüşünce büyük şaşkınlık yarattı.

Serbest atışı sayıya çeviren Thunder tarafı, Karl Anthony Towns’un da isabet kaydettiği serbest atış sonrası tam saha bir pas ile topu oyuna hızlıca soktu. Süre dolmadan eşitlik sağlayan turnikeyi bulmayı başaran Thunder maçı uzatmaya götürmeyi başardı.

Uzatmalarda rakibinin şok halini iyi kullanan Oklahoma temsilcisi 5 dakikalık uzatma periyodu 17-5’lik seriyle önde tamamladı ve maçın da galibi oldu.

Timberwolves’da Jeff Teague 32, Karl Anthony Towns 30 sayıyla maçı tamamlasa da bu performanslar galibiyet için yeterli olmadı. Thunder’da ise Chris Paul’ün 30 sayısının yanında hakemlere yaptığı uyarı galibiyetin mimarı oldu.

Yayınlanma Tarihi:15:29,