SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Birsel Vardarlı Demirmen’e jübile

Geçen sezon sonunda aktif sporculuk yaşantısına son veren Birsel Vardarlı Demirmen için Fenerbahçe Kulübü, jübile organizasyonu düzenleyecek. Birsel'in efsane 7 numaralı salona asılıp emekli edilecek.

Güncellenme: 15:58, 05/12/2019
Fenerbahçe’den Birsel Vardarlı Demirmen’e jübile

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın 13 yıl boyunca formasını giyen Birsel Vardarlı Demirmen’e jübile yapılıyor… Sarı-lacivertli kulüp, yaptığı açıklamada 22 Aralık Pazar günü oynanacak Bellona Kayseri Basketbol mücadelesi öncesinde takımın efsane kaptanı için organizasyon düzenleyecek.

7 numaralı forması salonunu kirişlerine asılacak olan Birsel’in forması ölümsüzleşecek ve bir daha hiçbir oyuncu giyemeyecek.

6 kez Euroleague Final Four’da mücadele eden Birsel, 3 kez de Euroleague’de final oynadı. Sarı-lacivertli formayla 22 şampiyonluk kazanan efsane isim, 675 maça çıktı.

Fenerbahçe Kulübü’nün resmi sitesinden yapılan açıklama şöyle;

“Kulübümüz; 13 yıl boyunca formamızı gururla taşıyarak Haziran ayında kariyerini noktalayan efsane kaptanımız Birsel Vardarlı Demirmen'in spor hayatını ve armamızla elde ettiği sayısız başarılarını onurlandırmak adına 22 Aralık 2019 Pazar günü saat 15.15'te Fenerbahçe Ülker Arena Metro Enerji Salonu'nda oynanacak Fenerbahçe Öznur Kablo – Bellona Kayseri Basketbol karşılaşması öncesinde jübile organizasyonu düzenlemeye hazırlanıyor.

Gerek parkedeki oyun anlayışı gerekse parke dışındaki özel hayatı, karakteri ve duruşuyla Fenerbahçeliliği tüm aidiyetiyle yaşayan, Kulübümüzü en iyi şekilde temsil eden ve kendinden sonraki nesillere örnek olacağına inandığımız kaptanımız Birsel Vardarlı Demirmen'in 7 numaralı Çubuklu forması, gerçekleşecek jübilenin ardından özel bir törenle salonumuza asılacak.

Birsel Vardarlı Demirmen'e adanacak ve onunla anılacak 7 numaralı forma bundan sonra hiç giyilmeyecek…

Fenerbahçemizin unutulmaz sporcuları arasında yerini alan kaptanımız Birsel Vardarlı Demirmen'in başarılarını, azmini, hırsını ve Fenerbahçe'ye olan tutkusunu son bir kez alkışlamak, son maçında Birsel'imizi onurlandırmak üzere 22 Aralık 2019 Pazar günü Fenerbahçe Ülker Arena Metro Enerji Salonu'nda buluşuyoruz.

Her şey için bir kez daha teşekkürler kaptan! Yolun açık olsun.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Birsel Vardarlı Demirmen hakkında

Tüm branşlar göz önüne alındığında tarihimizde;

En fazla resmi maça çıkan (675)

En fazla Türkiye Şampiyonluğu yaşayan (10)

En fazla kupa kazanan (22)

(10 Türkiye Şampiyonluğu, 6 Türkiye Kupası, 6 Cumhurbaşkanlığı Kupası)

oyuncumuz ve kaptanımız olan Birsel Vardarlı Demirmen, 6 kez EuroLeague Women Final4'da yer aldı, 3 kez de EuroLeague Women Final’i oynadı.”

Yayınlanma Tarihi:15:54,