SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun: Sadece Adebayor bırakmadı

Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun, takım olarak sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, takımdan ayrılan tek futbolcunun Adebayor olmadığını söyledi.

Güncellenme: 00:16, 03/12/2019
Kayserispor Teknik Direktörü Bülent Uygun: Sadece Adebayor bırakmadı

Süper Lig’in 13. haftasında Beşiktaş’a 4-1 yenilen İstikbal Mobilya Kayserispor’un teknik direktörü Bülent Uygun, büyük sorunlar yaşamalarına rağmen rakipleri karşısında iyi mücadele etmeye çalıştıklarını söyledi.

Bülent Uygun, karşılaşmanın ardından düzenlen basın toplantısında, Beşiktaş’ın istekli, arzulu ve coşkulu oynadığını belirterek, “Kazanmaya alışmışlardı. Sorunlarımızı anlatmaya gerek yok. Her türlü sıkıntılarımız var ama oyunu güzelleştirmeye çalıştık. 15 yaşındaki Emre ve 17 yaşındaki Nurettin ile Kayserispor formasını terletmeye çalıştık” dedi.

“BİRÇOK PROBLEM YAŞIYORUZ”

İstikbal Mobilya Kayserispor’un başında 25 gündür bulunduğunu hatırlatan Uygun, “25 gündür Kayserispor’un ayağa kalkması için sorunları çözmeye çalışıyoruz. Birçok problem yaşıyoruz. Sadece Adebayor bırakmadı, 5-6 futbolcu daha kulübü Futbol Federasyonuna verdi. Onların kalması için telkinde bulunuyoruz. Yeni başkanımız ödemeler yaptı. Kadro mühendisliği sonuç almamızı engelliyor” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: Bir tane golde sanki biraz hata var gibiydi ama... Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı: Bir tane golde sanki biraz hata var gibiydi ama...

Teknik direktör olarak kendisinin hakemliğin profesyonelliğe geçmesini yıllar öncesinde söylediğini hatırlatan Uygun, “Beşiktaş’ın ikinci golünü ben çaprazdan görüyorum, çıktı. Sonra dokunuyorsun faul… Bu işi profesyonelce yapacaksın. Antrenman ve analiz yapacaksın. Hakem hocası koşmasını, zıplamasını bilmiyor ki… Türkiye’de sistemleri değiştirmek lazım” ifadelerini kullandı.