SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal’dan sert açıklama: ‘Bu aşağılıkça sözlerini ispatlaması için 1 hafta süre tanıyorum’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal 4-0 kazandıkları İstanbulspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 00:39, 04/12/2019

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Ziraat Türkiye Kupası 5. tur ilk maçında TFF 1. Lig ekibi İstanbulspor karşısında 4-0’lık net bir skor aldıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Yanal, fazla zaman almayan oyuncuları kullandıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

“Net bir sonuç oldu. Fiziksel verilerle baktığımızda oldukça yeterli gibi gözükse de daha hızlı, çabuk, hücumda daha baskın oynayabileceğimiz dakikalar vardı. En azından bugün Fenerbahçe’nin geleceği için bir süreç yaşatıyoruz. Hem Ferdi hem de Muhammed’i oynattık ve bu süreci yaşatma şansı yakaladık. Bu konuda hepinizden fazla iştah ve düşüncedeyiz. Doğru zamanda doğru hasatı almak gerekiyor. Fenerbahçe gibi beklentinin yüksek olduğu takımlarda bunu doğru zamanlarda gerçekleştirmek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

“AŞAĞILIKÇA SÖZLERİNİ İSPATLAMASI İÇİN…”

Ersun Yanal, isim vermeden bir televizyon programında kendisi ve ailesi hakkında yapılan yoruma da sert bir cevap vererek, şunları kaydetti:

“Aslında hiç alakası olmayan bir konuya girmek istiyorum. Fenerbahçe taraftarlarından özür diliyorum böyle bir konu için vakitlerini alacağım için. Bir zat-ı muhterem bir televizyon programında benim yöneticimle ve oğlumla ilgili saçma sapan suçlamalar yaptı. Sosyal medya trollerimin olduğunu, bunu düzenleyenin de oğlum olduğunu söyledi. Bu aşağılıkça sözlerini ispatlaması için 1 hafta süre tanıyorum. İspat etmezse önce mahkemeye onu vereceğim ve onu afişe edeceğim. Yeter artık. Çamur at izi kalsın, yok artık. Bu konulara girmem ama zat-ı muhterem bunu ispat etmezse bu konuya nasıl gireceğimi gösteririm. Bunun hesabını da hem yargıda hem de bağıra bağıra her yerde söyleyeceğim.”

GAZETECİ MEHMET AYAN AÇIKLADI: “O KİŞİ BENİM”

Gazeteci Mehmet Ayan, Ersun Yanal’ın bu sözlerinin ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘FENERBAHÇE’NİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

”Bu tür oyunlarda rakibimize karşı daha çabuk ve baskıcı oynayabilirdik. En azından pozisyon vermeden net bir skor aldık. Bu tür oyunlarda başka şanslar da var. Genç oyuncularımızı Fenerbahçe’ye hazırlamak amacıyla fırsatları vermek adına olumlu gelişmeler var. Fenerbahçe’nin geleceği için de çalışıyoruz. Taraftar bazen serzenişte bulunuyor ama onları kaybetmeden kazanmaya çalışıyoruz. Birkaç oyuncuyu daha katmaya çalışıyoruz ama bunlar zamanla olur. Doğru zamanda hasat yaparsanız değerinde olmuş olur.

‘YAVAŞ YAVAŞ DOĞRU ZAMANDA KULLANMAK ÖNEMLİ’

“Şundan emin olun ki Fenerbahçe’nin geleceği için bir takım planlar yapıyoruz. Bazen taraftarlarımız bize serzenişlerde bulunuyor ama oyuncuları kaybetmeden kazanmak bizim arzumuz içinde var. Ferdi daha genç bir oyuncu. Erken hasat problem yaratır. Yavaş yavaş, doğru zamanda kullanmak önemli. Eksikleri var, geliştirdikçe daha iyi olacak. Doğru zamanda, doğru yerde kullanacağız. Takım, camia, oyuncu hazır olmalı. Muhammet bugün girdi, bir asist yaptı. Kadroya girmek için önünde süreç var. Önemli bir oyuncu, yavaş yavaş onları ısıtıp, umarım Fenerbahçe’nin uzun vadeli bir oyuncusu olacak gelişim sağlatmayı başarırız.”

İLGİLİ HABER Ferdi Kadıoğlu ilk kez 11`de çıktı, iki dakikada şov yaptı! Ferdi Kadıoğlu ilk kez 11`de çıktı, iki dakikada şov yaptı!

‘BUNDAN SONRA EVİMİZDE KAYBETME LÜKSÜMÜZ YOK’

Bugün oynadığımız oyun farklı, sonra oynayacağımız oyunlar farklı, Biz gençlerle ilgili pozitif düşünme konusunda hemfikiriz. Bunu doğru zamanda ve doğru yerde olmalı. Takımda uzun vadeli kullanmayı başaracak bir gelişimi  umarım başarırız. Bundan sonra evimizde kaybetme lüksümüz yok.

Yayınlanma Tarihi:23:14,