SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Okan Buruk isyan etti: Allah korudu İrfan’ı

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, İrfan Can Kahveci'ye yapılan pozisyonun kırmızı kart olduğunu belirterek, "Allah korudu İrfan’ı... Bunlara izin veren hakemler oldukça her takımın işi zor olacak" diye konuştu.

Güncellenme: 20:37, 01/12/2019

Süper Lig'in 13. haftasında Medipol Başakşehir evinde Antalyaspor'u 2-0 mağlup etti ve ligde puanını 25'e yükseltti. Müsabaka sonrasında basın toplantısında konuşan Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, İrfan Can’a yapılan hareketin kırmızı kartla cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Pozisyonu değerlendiren Okan Buruk, şunları söyledi:

“İrfan'ın pozisyonunda verilmeyen kırmızı kart var. Daha önce bunları yaşamıştık. Bugünkü müdahalenin yüzde yüz kırmızı kart gerektirdiğini düşünüyorum. Allah korudu İrfan'ı. Bunlara izin veren hakemler oldukça her takımın işi zor olacak. Bundan önceki maçlarda bu tür faullerde VAR hakemi uyarıp izletmesi daha doğru oluyordu. Burada VAR hakemi Arda Kardeşler'in büyük bir hatası var. Yanlışı Arda Kardeşler'in yapmasına gerek yoktu. Maçın hakemi izleyip karar verirdi. Bence İrfan'ı Allah korudu, büyük bir sakatlık geçirebilirdi.”

İLGİLİ HABER Başakşehir yenilmezlik serisini 11 maça çıkardı! Başakşehir yenilmezlik serisini 11 maça çıkardı!

Perşembe günkü UEFA Avrupa Ligi maçından 3 gün sonra bir maça çıktıklarını ifade eden Okan Buruk, “Hem psikolojik anlamda hem de fiziksel anlamda kısa zamanda böyle bir maça çıkmak zordu. Özellikle ilk yarıdaki kötü oyunumuzu ikinci yarı iyi oyuna çevirdik. Burada hem giren oyuncularımızın katkı yapması, hem de saha içerisinde rakibe izin veren oyun tarzını değiştirmemiz. 15 dakika içinde olduğumuz iyi oyun bize galibiyeti getirdi. Oyuncularıma teşekkür etmek istiyorum. Bu zorlu tempodan iyi bir şekilde çıktık. 4 lig maçı, 1 Avrupa ve 2 Türkiye Kupası maçımız var. Zorlu bir tempo bizi bekliyor. İkinci yarı oynadığımız oyunu daha sonraki dakikalarda sahaya yansıtabilirsek başarılı olacağız” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:20:19,