SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe-Fenerbahçe maçı için yazarlar ne dedi?

Spor yazarları Göztepe ile Fenerbahçe'nin 2-2 berabere kaldığı karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu.

LEMİ ÇELİK - SÖZCÜ

"Fenerbahçe zorlu Göztepe deplasmanında istediği performansı sergileyemedi. Her zaman söylüyorum ve yazıyorum, neden? Koskoca Fenerbahçe tek santrforla lige başlıyorsa, “Şampiyon olacağım” demesin. Elinde yedek golcüsü yok. F.Bahçe’nin şampiyon olduğu yıllara baktığımız zaman ya santrforu ya ofansif orta sahası gol-asist kralı olurdu. Şimdi üst düzey diyemeyeceğimiz bir tek Kruse var. Vedat dışında golcüsü yok. Bu iki bölgeye transfer şart."
SERCAN HAMZAOĞLU - SÖZCÜ

"Perşembe günü antrenmanda sakatlanan Hasan Ali, kendisini denemesine rağmen maça çıkamadı. Bu da maça 1 saat kala hangi takım olursa olsun dengesini bozar. Bir anda Deniz'in 11'e girmesiyle 3 bölgede değişikliğe gidildi. Max Kruse'nin ilk 5 dakikada maçı 2-0'a getirecek pozisyonları harcaması, Castro'nun olmayacak şutunun filelere gitmesi Fenerbahçe için sezon başından bu yana süregelen şansızlıklar ve bireysel hataların devamı niteliğindeydi."
SERDAR ALİ ÇELİKLER - HABERTÜRK

"İstikrarlı hatalar zinciri artık 'hata' değil, tercihtir. Zekeriya Alp - Oğuz Sarvan - Ünsal Çimen troykasının yönettiği MHK, açıkça ve kelimenin tam anlamıyla içine ettiler. Zaten yeteneksizler ordusu ve eyyam krallarından oluşan, baba-oğul; amca-yiğen ekiplerinin hakimiyetindeki berbat bir haziruna sahip Merkez Hakem Kurulu, sezon başından beri F.Bahçe'ye kafayı takmış durumda. F.Bahçe'nin kazandığı tüm, ama tüm maçlardan sonra hakemleri dinlendirerek çok net ve açık bir şekilde mesajı vermişti. Yetinmediler F.Bahçe'nin kaybettiği maçların hakemleri de mutlaka sonraki hafta maç aldı."
"Açık ve net olarak F.Bahçe'ye karşı bariz mesajlar ileten bu MHK, Trabzon'da yüzüne karşı sövülmesine karşın kart çıkartamayan, ezim ezim ezilen "Yarabbi Şükür" diyen Abdülkadir Bitigen'e maç vermeye devam etti. Bu hakemin bu maça atanması hataydı zaten."
MEHMET DEMİRKOL - FANATİK

"Eğer akının sonunda Rodrigues golü atmamış olsa Altay’ın penaltıdaki ihlali nedeniyle penaltı tekrar edilmezdi. Ancak Emre’nin geçen haftaki penaltısında ve ülkede atılan hemen her penaltıda bu ihlal az ya da çok var. Bunun sebebi hakem psikolojisidir, başka bir şey değil. Şu anda takım kadro kalitesini altında. Ersun Yanal’ın dokunuşu ne? Belli değil. Bir maç tamam diyorsun ama 3 maç bambaşka bir oyun oluyor. Bizim de kafamız karışıyor."
ALİ ECE - FANATİK

"Vedat sahada değilken Fenerbahçe zaten ofansif açıdan tek boyutlu kalıyor, Vedat girince Kruse de en azından 2. golde klasını gösterdi. Diğer türlü Fenerbahçe’nin gol atma şansı duran toplara kalıyor, onlarda da sık sık direğe takılıyor. Türk hakemlerinin takıldığı direk de şüphesiz standartsızlıkları."
"Süper Lig hakemlerinin standartsızlığının zirve yapması. İptal edilen penaltıda Altay’ın iki ayağı da çizgide değildi. Ancak geçen hafta Malatya’da Emre’nin kaçırdığı penaltıda da kaleci Farnolle’un iki ayağı çizgide değildi, tekrarlanmadı.Kısa mesajFenerbahçe şampiyonluk iddiasını güçlendirmek istiyorsa, devre arasında öncelikle skorer bir kanat forvet ve alternatif sol bek transfer etmeli."
DENİZ ÇOBAN - FANATİK

"Hakemler verdikleri kararlardaki doğruluk yüzdesiyle dün akşam maçın gidişatına olumsuz etki etmediler. Bu maçta verilen kararları, bir önceki hafta Malatya’daki hakem kararlarıyla karşılaştırmak daha doğru olacaktır. Hakemlerden beklenen, hem aynı maç içerisinde hem de farklı maçlarda standart kararlar vermeleridir. Benzer pozisyonlarda farklı kararların çıkması, adaletin terazisinin şaşmasına sebep oluyor."
"Göztepe takımı kazandığı haklı penaltıyı kullanırken, kaleci Altay 1 metreden fazla öne çıkarak penaltıyı kurtardı. Sonrasında VAR devreye girdi ve penaltı doğru bir kararla tekrar edildi. Ancak Malatya’da bir önceki hafta kalecinin penaltı sırasında öne çıkması ile birlikte ceza sahasına 8 oyuncunun vuruştan önce girmesine rağmen penaltının tekrarlatılmamış olması, ciddi bir tutarsızlığın işaretiydi."