SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’nin EURO 2020 rakipleri belli oldu! EURO 2020 açılış maçı Türkiye İtalya arasında olacak

EURO 2020 kura çekimi ile Türkiye’nin ve turnuvaya katılan diğer takımların grupları, rakipleri belli oldu. 2020 yılında başlayacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası 12 farklı ülkede gerçekleştirilecek. Peki, EURO 2020 kurası sonucunda rakiplerimiz hangi ülkeler oldu? İşte Türkiye'nin EURO 2020 rakipleri...

Güncellenme: 21:09, 30/11/2019
Türkiye’nin EURO 2020 rakipleri belli oldu! EURO 2020 açılış maçı Türkiye İtalya arasında olacak

A Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası’nda yer almasının ardından futbol severler EURO 2020 ne zaman başlayacak merak ediyor. 24 takımlı turnuvaya dahil olacak ülkelerin 20 tanesi grup aşamasında belli oldu. Geri kalan 4 takım ise play-off etabının ardından turnuvaya gitme hakkını kazanacak. Play-off’a katılacak 16 takım UEFA Uluslar Ligi’ndeki A,B,C ve D liglerindeki grupların kazananları olacak. İşte EURO 2020 grupları…

İŞTE EURO 2020'DE GRUPLAR

A GRUBU: TÜRKİYE, İtalya, Galler, İsviçre

B GRUBU: Danimarka, Finlandiya, Belçika, Rusya

C GRUBU: Hollanda, Ukrayna, Avusturya

D GRUBU: İngiltere, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti

E GRUBU: İspanya, İsveç, Polonya

F GRUBU: Portekiz, Fransa, Almanya

NOT: *C Grubu, D Grubu, E Grubu ve F Grubu'nun dördüncü takımları Mart ayında oynanacak play-off maçları sonrasında belli olacak.

HANGİ ŞEHİRLERDE DÜZENLENECEK?

Avrupa Şampiyonası organizasyonunun 60. yıl dönümüne denk gelmesi dolayısıyla EURO 2020, tarihte ilk kez 12 ülkede düzenlenecek.

Şampiyonaya A Grubu'nda Roma (İtalya) ve Bakü (Azerbaycan), B Grubu'nda Saint Petersburg (Rusya) ve Kopenhag (Danimarka), C Grubu'nda Amsterdam (Hollanda) ve Bükreş (Romanya), D Grubu'nda Londra (İngiltere) ve Glasgow (İskoçya), E Grubu'nda Bilbao (İspanya) ve Dublin (İrlanda Cumhuriyeti), F Grubu'nda ise Münih (Almanya) ve Budapeşte (Macaristan) ev sahipliği yapacak.

İtalya'nın başkentindeki Roma Olimpiyat Stadı'nda 12 Haziran'da yapılacak açılış maçıyla başlayacak EURO 2020, İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı'nda 12 Temmuz'da oynanacak final müsabakasıyla sona erecek.

Şampiyonada son 16 turu karşılaşmaları, Amsterdam, Bilbao, Bükreş, Budapeşte, Kopenhag, Dublin, Glasgow ve Londra'da, çeyrek finaller ise Bakü, Münih, Roma ve Saint Petersburg'da gerçekleştirilecek.

Yayınlanma Tarihi:17:53,