SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal maç sonu ateş püskürdü: ‘Adalet yoksa futbol da yok’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 2-2 berabere kaldıkları Göztepe karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Süper Lig’in 13. haftasında 2-2 berabere kaldıkları Göztepe maçının ardından konuştu.

Geçen hafta oynadıkları Yeni Malatya maçında kaleci Farnolle’ün kurtardığı penaltıda kalecinin ayağının çizgide olmaması nedeniyle atışın tekrar edilmediğine dikkat çeken Yanal, Göztepe maçında aynı pozisyonun kendilerine olduğunda atışın tekrarlanmasına tepki gösterdi.

Çifte standart olduğunu söyleyen Yanal şu ifadeleri kullandı:

“Bugün futbol konuşmak istemiyorum. Çünkü bugün bu maç yine tarihe geçti. Çifte standart ortada. Çünkü bugün Fenerbahçe’nin oynadığı maç tarihe geçti. VAR’dır kural hatasıdır, değildir. Hakemin verdiği kararları tartışmıyorum ama bunun bir önceki haftası da var, bugünü de var.”

“ADALET YOKSA FUTBOL DA YOK”

“Golü attıktan sonra maçın şekli değişecek, VAR devreye giriyor. Bunun içinden nasıl çıkacağız? Adalet yoksa futbol da yok. Bu adalet çifte standartla uygulanırsa nasıl olacak? Ali gider, Mehmet gider, Ersun gider problem değil. Biz kendi içimizde hesaplaşırız. Ama bunun hesabını kim verecek?”

30 Kasım 2019 Fenerbahçe`den olay paylaşım: `Bir takım, 6 gün, 3 farklı karar` Süper Lig 13. hafta karşılaşmasında Göztepe ile 2-2 berabere kalan Fenerbahçe`de maç sonunda penaltı isyanı vardı. Geçen hafta Emre Belözoğlu`nun kaçırdığı penaltıda kalecinin ayaklarının çizgiye basmaması nedeniyle atışın tekrar edilmediğine dikkat çeken sarı lacivertiller, Göztepe maçında aynı pozisyonda kararın farklı olduğunu belirtti. İlgili Haberi Oku

“SADECE ADALETTEN BAHSEDECEĞİM”

“Bugün son yılda türeyen kendinden menkul bir kısım duayen, usta ve uluslararası meslektaşlarıyla aynı entellektüel yapıya sahip gazetecinin istediği gibi ne istatistik konuşacağım, ne takım hakkında konuşacağım. Hatta ne de Fenerbahçe’nin büyüklüğünden bahsetmeyeceğim. Çünkü bugün sadece adaletten bahsedeceğim.”

“ZEVKLE İZLEMİŞLERDİR UMARIM”

“Fenerbahçe’nin lehine olunca devreye girmeyen ‘VAR’ı Fenerbahçe gol attıktan sonra 3-1 olacak maçı 2-2’ye getiren zihniyeti zevkle izlemişlerdir umarım. Şimdi Emre gider, Deniz gelir, Ersun gider, Veli gelir. Ama adalet terazisi Fenerbahçe’nin haklarını tartmadığı sürece sorun olmaz.”

“ZAMAN BİZİ YİNE HAKLI KILACAK”

Bakın arkadaşlar… Biz bu oyunu en güzel, en temiz ve en doğru halini oynayacağız. Hem de herkese rağmen. Biz nasıl yeneceğimizi de, kimi yeneceğimizi de artık biliyoruz. Biraz sabır. Göreceksiniz, zaman yine bizi haklı kılacak. Bu şartlarda teknik-taktik konuşmayacağım. Çünkü kuralların olmadığı yerde oyun da yoktur. Adalet yoksa futbol da yok”

30 Kasım 2019 MAÇ SONUCU | Göztepe 2-2 Fenerbahçe Göztepe Fenerbahçe maçı ile Süper Lig`de 13. hafta heyecanı sürdü. İzmir`de nefes kesen ve hakem kararlarının damga vurduğu maçta Fenerbahçe deplasmanda Göztepe ile 2-2 berabere kaldı ve son dört haftada 7. puanını kaybetti. İlgili Haberi Oku