SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zlatan Ibrahimovic’in heykeli ateşe verildi!

İsveç ekiplerinden Hammarby'nin hisselerinin %50'sini satın alan Zlatan Ibrahimovic'e Malmö taraftarlarından tepki çoğalıyor. Zlatan'ın Malmö'deki heykeline tepkiler yağarken heykel kundakçılar tarafından ateşe verildi.

Güncellenme: 00:14, 28/11/2019

Zlatan Ibrahimovic’in İsveç’te yaptığı futbol yatırımı, yıldız golcünün eski takımı Malmö’nün taraftarlarını kızdırdı. Malmö taraftarlarının öfkesi sınırları aştı ve 38 yaşındaki futbolcunun heykeli ateşe verildi. Hammarby’nin hisselerinin %50’sini satın alan. ve bu hamlesiyle Malmö taraftarları tarafından hain ilan edilen Zlatan’ın heykeline çeşitli sabotajlar yapıldı. Son olarak tepkiler iyice çığrından çıktı ve yıldız ismin heykeli ateşe verildi.

Malmö’de doğup büyüyen ve uzun yıllar bu kentin takımı için top koşturan Zlatan Ibrahimovic, dikilen heykeliyle 2019’un Ekim ayında ölümsüzleştirilmişti. Bir grup Malmö taraftarı Zlatan Ibrahimovic heykelinin koluna klozet kapağı taktı. Bununla da yetinmeyen taraftarlar heykelin başına bir poşet geçirdi. Yaşanan olayların ardından polis konuya müdahale etmişti.

Bazı şehir sakinleri Zlatan Ibrahimovic’in Hammarby hamlesinin bir şakadan ibaret olduğunu düşünüyordu… Hammarby’nin %50’sini satın alan Zlatan Ibrahimovic’in kariyerini hangi kulüpte sürdüreceği belirsizliğini koruyor. İLGİLİ HABER Zlatan Ibrahimovic, Hammarby`nin yarısını satın aldı Zlatan Ibrahimovic, Hammarby`nin yarısını satın aldı

Yayınlanma Tarihi:00:08,