SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fulham bir ilke imza atıyor! Tribünde havuz keyfi

İngiliz futbol kulübü Fulham, nehir tarafındaki tribününü yıkarak yeni bir yaşam merkezi kuracak. Yeni tribünde spor salonu ve havuz da olacak.

İngiltere Championship (2. Lig) ekibi Fulham, Craven Cottage Stadı'nda değişime gidiyor. Londra ekibi, nehir kenarındaki tribünü yıkarak yeniden inşaa edecek.
Ancak bu çalışma sadece kapasite arttırmaya yönelik değil, maç günleri dışında da kullanılabilecek bir yaşam merkezine dönüştürülecek. Thames Nehri'nin bir bölümünü de satın alan Fulham Kulübü, restoranlar, spor salonu ve havuz yapacağı bir tribün oluşturacak. (Görsel Fulhamtpier.com'dan alınmıştır)
100 milyon Sterlin'e bedel olacağı belirtilen tribün için 2021 yılı bitiş tarihi olarak gösterildi. (Görsel Fulhamtpier.com'dan alınmıştır)
1896 yılında açılan, 2004 yılında da büyük bir değişme giden stat, tribün değişimiyle birlikte müşterilerine nehir boyu gezme fırsatı tanıyacak. (Görsel Fulhamtpier.com'dan alınmıştır)
Kulübe futbol dışında da gelir getirecek olan Riverside Tribünü bu hafta içerisinde tamamen yıkıldı ve temizlik sonrasında temel atma işlemleri başlayacak. (Görsel Fulhamtpier.com'dan alınmıştır)
Fulham Kulübü'nün sahibi Shahid Khan, kendileri gibi küçük bir takımın finansal sürdürülebilirlik sağlamak adına büyük adım olacağını belirterek, "Herkes yıl boyu Craven Cottage'ı ziyaret edebilecek. Londralılar için güzel manzara yemek yeme, gezme ve eğlenme imkanı sağlanacak. Bu nehrin potansiyelini hiçbir zaman kullanmadık. Burada herkes eğlenmek için bir şeyler bulacak" dedi.