SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lena Aylin Erdil sakatlıktan bronz madalya ile döndü

Türkiye’yi rüzgar sörfünde başarıyla temsil eden Red Bull sporcusu Lena Erdil, sakatlıktan döndükten sonra PWA Rüzgar Sörfü Dünya Kupası’nda bronz madalya almayı başardı.

Güncellenme: 10:35, 27/11/2019
Lena Aylin Erdil sakatlıktan bronz madalya ile döndü

Rüzgar sörfünün Türkiye'deki bir numarası Lena Aylin Erdil, Türkiye'yi dünyada en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Dünya Şampiyonu Red Bull sporcusu Erdil, PWA Rüzgar Sörfü Dünya Kupası'nın son ayağı olan Yeni Kaledonya'da podyuma çıktı. Kadınlar Slalom dalında mücadele eden Erdil, önemli bir başarıya imza atarak sezonu üçüncü olarak noktaladı. Lena Erdil, zorlu sakatlık sürecini de bronz madalya ile noktaladı.

“DEĞERLİ HİÇBİR ŞEY KOLAY ELDE EDİLEMEZ”

Sakatlık sürecinin atlatıp sezonu yarış üçüncülüğü ile noktalayan Lena Erdil ''Sakatlığımdan sonra başarılı bir geri dönüş yapmak hayali beni sonsuz saatler boyunca süren fizyoterapi seanslarında motive eden şeydi. En üst seviyede mücadele etmeye çalışırken sınırlılıklarımı kabul etmeye çalışmak çok zorlayıcı ama bir o kadar da aydınlatıcı bir deneyim oldu. Ama her şeyden önemlisi yeni sezona kazanma açlığıyla girmemi sağladı. ‘Değerli hiçbir şey kolay elde edilemez’ sözüne yürekten inanıyorum. 2020 sezonu için tam performansla antrenman yapabilecek olmak beni inanılmaz motive ediyor” açıklamalarında bulundu.