SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Demirkol’dan Arda Turan-Galatasaray ve Ersun Yanal değerlendirmesi!

beIN Sports'ta yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Yeni Malatyaspor maçında yaşadığı puan kaybı sonrasında teknik direktör Ersun Yanal'a eleştiriler yöneltirken Arda Turan'ın Galatasaray'a transferi hakkında da konuştu. İşte Demirkol'un öne çıkan ifadeleri...

"Arda Galatasaray'ın Emre'si olabilir mi? Önce şu olmalı. Arda, Başakşehir'in Arda'sı ya da Emre'si olması lazım. Başakşehir'de 90. dakikada oyuna girerken Galatasaray'a güçlü olarak gelemez."
"Devre arasında böyle bir transfer olacaksa 5 maç, öbür türlü 22 maç kaldı. Arda'nın Başakşehir'in değişmez bir parçası haline dönmesi lazım ki o güçle gelsin. Fenerbahçe camiası Emre'yi çağırdı. Bu kadar senedir Başakşehir'de olmasan şampiyon olurduk diye çağırdı. Emre orada parlıyordu."
"Önce Arda'nın futbolunu ilerletmesi lazım. Burak, Beşiktaş tribünleriyle barıştı mı? Sahada performans varsa, sen oynuyorsan, katkı sağlıyorsan, o zaman olur. Başka türlü zor."
"Malatya maçında skor falan sorun değil. Kolay deplasman gibi bahsediyoruz. Beraberlik normal bir skordur, kötü bir sonuç da değildir. Oyun ve oyuncu değişiklikleri açısından teknik ekibin beraberliği kabul edilebilir gördüğü ortadadır. Bu da Ersun Yanal yaklaşımına uymuyor."
"Fenerbahçe'nin şut kalitesinde büyük bir düşüş var. Moses kaleyi bulamıyor. Alper zaten çok vaad ettiği bir şey yok. Uğraştı da hakkını yemeyelim. Fenerbahçe orta sahası ligin iyilerinden ve sorunsuz. Burada Ferdi niye yok sorusu soruluyor. Deniz niye yok sorusu soruluyor."
"Bazı oyuncuya ne yaparsan yap olmuyor. Ersun hoca da işine yarayacak olsa oynatırdı herhalde. Ama sürekli oyuna çapa alınacağına biraz daha galibiyete yakın tutacak performans sergileyen bir kişi bile mi yok ya? Hiç mi yok? Bu sorun yani. Öyle olduğu zaman da Mehmet Ekici niye yok diye soruyor insanlar."
"Ya da açık açık anlatılacak bu. Ersun hoca maçlardan sonra Fenerbahçe'nin ne kadar büyük bir takım olduğunu anlatıyor. 45 yıldır maçlarına gidiyorum. Biliyorum yani. Bu anlatılacak bir şey değil ki. Biliyoruz yani. 1907 hatta daha da eskisi var 1800'lerin sonundan itibaren kökleri olan, Türk futbol tarihinin temel taşlarından. Bunları anlatalım o zaman. Bize bugünü anlatmak lazım."