SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Flamengo’nun kutlaması güzel başladı, kötü bitti!

Tarihe geçen Libertadores Kupası finalinde River Plate'i son dakika golüyle 2-1 yenen Flamengo'nun taraftarları büyük zaferi kutlamak için sokaklara döküldü. Rio sokaklarında üstü açık otobüsle gelen takımlarını karşılayan Flamengo taraftarları, kısa sürede polisle çatışınca ortalık savaş alanına döndü! Polisin biber gazı kullanmasının ardından taraftarlar taş, bira şişesi atınca kutlamalara gölge düştü.

Flamengo ve River Plate arasında oynanan Copa Libertadores finali son yılların en unutulmaz geri dönüşüne sahne oldu. Son dakikalara mağlup giren Flamengo kupayı kazanmayı başarınca Brezilyalılar çılgına döndü.
River Plate'in 89'uncu dakikaya 1-0 önde girdiği Copa Libertadores finalinde Gabriel Barbosa'nin art arda attığı iki golle zafere ulaşan Brezilya temsilcisi, kupayı 38 yıl sonra müzesine götürmeyi başardı.
Karşılaşmanın ardından Estadio Monumental'de kırmızı siyahlıların büyük sevinci vardı.
Dramatik finalin sona ermesiyle Brezilyalılar stattan keyifle ayrılırken, esas kutlama ise Brezilya futbolunun mabedi Maracana'daydı.
Peru'daki finali dev ekranlarda izleyen 30 bini aşkın Flamnego taraftarı, son dakikada gelen zaferin ardından Maracana'yı adeta festival alanına çevirdi.
Flamengo Teknik Direktörü Jorge Jesus da fazlasıyla gururluydu. 28 yıl sonra kupayı kazanan ilk Avrupalı antrenör olan Jesus, Liverpool ve Tottenham arasında oynanan Şampiyonlar Ligi finalinden çok daha keyifli bir mücadele sundukları söyledi.
Finalin kaybedeni River Plate'te ise hüzün vardı. Arjantinli taraftarlar büyük bir şokla stadyumdan ayrılırken, teknik direktör Marcelo Gallardo da hissettiği tek şeyin acı olduğunu belirtti.
Başarılı teknik adam, kutlama havasına erken girdiklerini ve bunun bedelini unutulmaz bir tecrübeyle ödediklerini ifade etti.
Flamengo'nun tarihi geri dönüşünün ardından Brezilya, karnaval yerine döndü. Flamengo'nun tarihi geri dönüşünün ardından Brezilya, karnaval yerine döndü.
Ancak kutlamalardaki mutluluk ve sevinç yerini bir anda korkuya bıraktı.
Kutlamaların sonuna doğru kalabalığın bulunduğu alandan dumanlara çıkmaya başladı.
Polisin müdahale ettiği ve kalabalığı dağıtmak için şiddet de uyguladığı Flamengo taraftarları karşılık verdi.
Polise bira şişesi ve taş atan taraftarlar daha sonra dağıldı.
Bir polis ise aracın arkasındayken yere düşerek yaralandı.