SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan için şok iddia… ‘Kirasını ödemedi, eve zarar verdi’

Başakşehir'de forma giyen yıldız futbolcu Arda Turan'a İspanya'daki ev sahibinden kötü haber...

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 17:13, 25/11/2019
Arda Turan için şok iddia… ‘Kirasını ödemedi, eve zarar verdi’

İspanyol devi Barcelona’ya transfer olduktan sonra saha içinden çok saha dışı olaylar ile gündeme gelen Arda Turan hakkında İspanyol ev sahibi de şok bir iddia ortaya attı. Şarkıcı Berkay ile yaşadığı olayların ardından mahkeme tarafından erteleme cezası verilen Arda Turan, bu kez de Barcelona’da kiraladığı eve olan borcuyla gündeme geldi.

Arda Turan’ın eski ev sahibi, yıldız futbolcunun birkaç ay kirasını ödemediğini ve eve zarar verdiğini iddia etti. Mundo Deportivo’dan Joan Poqui’nin haberine göre Arda Turan, eski sahibine olan 400 bin Euro’luk (2.5 milyon TL) borcunu ödemedi. Arda Turan’ın 100 bin Euro kira borcu olduğu, eve de 300 bin Euro zarar verdiği öne sürüldü. Ev sahibi Arda Turan ile yaptığı görüşmelerden sonuç alamadığını belirtti. 

BERKAY İLE YAŞADIĞI OLAYDA CEZA ALMIŞTI

Arda Turan’ın, Berkay Şahin’e kafa atıp eşi Özlem Şahin’i de taciz ettiği iddiasıyla yargılandığı dava karara bağlanmış, Mahkeme, Arda Turan’ın ‘cinsel taciz’ suçundan beraatine, ‘ruhsatsız silah taşıma’, ‘korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etme’ ve ‘Kasten yaralama’ suçlarından ise toplam 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası vermişti. Mahkeme hapis cezalarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar vermişti.

DOĞUM GÜNÜNDE MAHKEMEYE ÇIKMIŞTI

Geride bıraktığımız yıl ekim ayında şarkıcı Berkay ile kavga eden Arda Turan’ın ilk davası, doğum günü de olan 30 Ocak’ta gerçekleşmişti.

Mahkemede profesyonel futbolcu olduğunu söyleyen Arda Turan, 300 bin Euro aylık gelirinin olduğunu ifade etmişti. Arda Turan, poliste verdiği ifadeyi tekrar etmiş ve 2 sayfalık yazılı savunma sunmuştu. Berkay Şahin’i tanımadığını söyleyen Arda Turan, “Berkay beyle bir kere selamlaşmamız vardır” diye konuşmuştu.

Daha sonra savunmasına ek yapan Turan, olay günü yaşananları anlatmıştı. Emirgan'daki eğlence mekanın küçük bir yer olduğunu ve ayakta durduklarını söyleyen Arda Turan, “Özlem Şahin'e çarpmışım. Özür diledim. Hakaret ve rahatsız edici bir söz söylemedim. İddia edilen sözleri söylemedim. Özlem Şahin'i tanımıyorum. Yanımda Burak Yılmaz vardı. Berkay Şahin beni ensemden tuttu. Kendine çekti. ‘Kaptan seninle bir ara görüşelim' dedi. Alkollüydü, önce şaka sandım. Rahatsız olduğumu söyledim. İkinci kez ensemden çekince arbede yaşandı. Kurtulmak için kendimi korumaya çalıştım. Berkay'ın dışarıda korumalarına ‘Arda’ya sıkın' dediğini duydum” demişti.

Savunmasının devamında, eve gidince olayın Berkay’ın eşiyle alakalı olduğunu öğrendiğini belirten Turan, “Telefonla aradım. Yanlış anlaşılma olduğunu söyledim. Hassas mesele olduğu için hastaneye gidip durumun yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını söylemek istedim. Rahmetli dedemden kalma silah yanımdaydı. Silahı ona uzatıp ‘Bana inanmıyorsan istediğini yap’ dedim. Silahı alıp koltuğa attı. Silahı koltuktan almak isterken istemsiz olarak patladı. Beni kapıya kadar geçirdi. Sonrasında evime gittim. Suçlamaları kabul etmiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABER Arda Turan`dan çok konuşulan hareket! `Hayatın kuralı bu yeğen...` Arda Turan`dan çok konuşulan hareket! `Hayatın kuralı bu yeğen...`

“SİLAHLA GİTTİĞİM İÇİN HATALIYIM”

Avukatlar tarafından yöneltilen hasta ziyaretini silahla mı çiçekle mi gidilir sorusuna Arda Turan, “Silahla gittiğim için çok hatalıyım. Aile bizim için çok önemli. Konu hassas olduğu için samimiyetimi göstermek için gittim” demişti.

Berkay Şahin ise olayı, “Arda Turan beni ve eşimi tanır. Aynı evde eşlerimizle birlikte oturmuşluğumuz vardır. Olay günü ben mekanın dışındaki bölümde arkadaşlarla konuşuyordum. Özlem canı sıkılmış bir şekilde yanıma geldi. Ben ısrar edince çocuğumun üzerine yemin ettirdikten sonra olayı bana anlattı. Arda’nın koluna çarptıktan sonra kulağına ‘Çok güzelsin evli olmasaydım veya olmasaydın seni kaçırmazdım’ dediğini bana anlattı. Ben mekanın içine girerek Arda’nın ensesinden tutup kulağına ‘Eşimi bırakıp geleceğim bir konuşalım seninle' dedim” şeklinde anlatmıştı.

 

Yayınlanma Tarihi:14:59,