SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alexander Zverev ile Roger Federer’in maçı seyirci rekoru kırdı

Alexander Zverev ile Roger Federer'in Meksika'daki oynadıkları gösteri maçı, tenis tarihinin en çok seyirciyle oynanan müsabakası olarak tarihe geçti.

Roger Federer ile Alexander Zverev'in Mexico City'de yaptıkları gösteri maçı, katılım rekoru kırarak tenis tarihinde oynanan en kalabalık müsabaka oldu. Plaza de Toros boğa ringinde düzenlenen organizasyona 42 bin 517 seyirci katıldı.
ESPN Meksika'nın yaptığı habere göre 20 kez Grand Slam şampiyonu Federer'in, Dünya 7 numarası Zverev'i 3-6, 6-4 ve 6-2'yle mağlup ettiği maç bir önceki rekor olan 35 bin 681 seyirciyi büyük bir farkla geçmeyi başardı. Önceki rekor Serena Williams ile Kim Clijsters'ın 2010 senesinde Belçika'da oynadıkları bir müsabakaya aitti.
Daha önce organizasyonun Kolombiya'da yapılması planlanmış ancak başkent Bogota'daki sosyal huzursuzluk sebebiyle organizasyon iptal edilmişti.
Federer'in bu rekoru Şubat ayında bir kez daha kırma şansı olacak. İsviçreli yıldız Güney Afrika'da yapılacak bir gösteri maçında Rafael Nadal ile karşılaşacak.
Güney Afrika'daki maç 55 bin kişilik Cape Town Stadyumu'nda gerçekleştirilecek. Çiftler maçı şeklinde oynanacak maçta Roger Federer'in partneri Micosoft'un kurucusu Bill Gates, Rafael Nadal'ın partneri Güney Afrikalı komedyen Trevor Noah olacak.