SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çağlar Söyüncü’nün harika performansı… Leicester City rakamları paylaştı!

Çağlar Söyüncü'nün nasıl bir yıldız haline geldiğini çıplak gözle izliyoruz. Ama gözüne güvenmeyenler için kulübü Leicester City Çağlar'ın istatistiklerini de açıkladı

Leicester City'de forma giyen gururumuz Çağlar Söyüncü bu sezonki performansıyla sadece kulübünün değil tüm Premier Lig'in en etkileyici oyuncularından biri haline geldi.
Çağlar'ın performansı sadece gözle değil rakamlarla da görülebiliyor. Leicester City de kendi resmi sitesinde Çağlar'ın etkileyici istatistiklerini paylaştı. Haberin devamını Leicester kulübünün ifadeleriyle tırnak içinde aktarıyoruz:
Söyüncü'nün performansı Premier Lig'in en sağlam defanslarından biri haline gelen Leicester'ın anahtarlarından oldu, Çağlar takımın 5 maçta gol yememesinde önemli rol oynadı. Jamie Vardy ve Ricardo Pereira'nın ardından Söyüncü'nün performansını anlatan rakamlara bakıyoruz:
ÖNEMLİ BAĞLANTI------ Pas sayısı: 835---- Leicester City sıralaması: 1---- Premier Lig sıralaması: 4
Brendan Rodgers yönetimi altında takım savunma oyuncularıyla başlayan bir topa sahip olma oyunu sergiliyor. Söyüncü 835 ile 2019/20 sezonunda takımın en çok pas yapan oyuncusu. EPL'de Çağlar'dan daha çok pas yapan 3 oyuncu var. Virgil van dijk (902), Jorginho (865) ve Andrew Robertson (849).
TEHLİKEYİ SAVUŞTURMA------- Uzaklaştırma: 66 --------- Leicester City sıralaması: 1-------- Premier Lig sıralaması: 5-------
Türk savunma oyuncusu tehlike uzaklaştırmada da şu ana kadar takımının en iyisi. Bunu 66 kere yapan Çağlar EPL'de 5. sırada yer alıyor. Steve Cook (89), Tyrone Mings (84), Jan Bednarek (71) ve John Egan (68).
Ayrıca Çağlar tüm Lig'de en çok topla buluşan isimlerden biri oldu. Bu sezon 997 kere topa dokunan Çağlar'ı EPL'de geçen sadece 6 isim var.
DEVAMLILIK--------- Oynadığı dakika: 1,080 ------- Leicester City sıralaması: 1 ------- Premier Lig sıralaması: 1 --------
Çağlar Söyüncü bu sezon oynanan her karşılaşmada 90 dakika sahada kalarak devamlılığı en yüksek isimlerden biri oldu. EPL'de bunu başarabilen 39, Leicester City'de ise 4 isim mevcut. (Ricardo Pereira, Jonny Evans, Kasper Schmeichel ve Jamie Vardy)