SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali Şen’den flaş Fenerbahçe açıklaması! ‘Acı bir tablo F.Bahçe’nin bunu taşıması zordur’

Fenerbahçe'nin efsane başkanlarından Ali Şen Türkiye Futbol Vakfı Stadyum Dergisi’ne verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Şen '6 sene şampiyonluk yaşanmaması acı bir tablo. Onun için Ali Koç, bu sene Fenerbahçe’yi şampiyon yapma mecburiyetindedir.' dedi

Güncellenme: 15:13, 20/11/2019
Ali Şen’den flaş Fenerbahçe açıklaması! ‘Acı bir tablo F.Bahçe’nin bunu taşıması zordur’

F.Bahçe’de iki dönem başkanlık yapmış efsane isimlerden Ali Şen, Türkiye Futbol Vakfı Stadyum Dergisi'ne röportaj verdi. Şen, bu sezon sarı-lacivertlilerin mutlak suretle ligde şampiyon olması gerektiğine vurgu yaptı. Efsane Başkan, “F.Bahçe'nin büyüklüğünü ülkemize gelen yabancı futbolcular da bilmiyor. 6 sezondur şampiyonluk yaşamaması acı bir tablo. F.Bahçe'nin bunu taşıması zordur. Onun için Ali Koç, bu sene takımı mutlaka şampiyon yapma mecburiyetindedir.

Şimdi Ali Koç, geçen sezon basketbol iyi, futbol çok kötü. Bu sezon basketbol çok kötü, futbol iyi derken mağlup oluyorsun. İstediğiniz gibi bir türlü olmuyor. Şampiyonluk şart. Taraftarlar geçen sezon bütün tribünleri doldurdu. Bu sezon en zor anlarda yine doldurdu. Fenerbahçe taraftarlarını çok iyi tanıyan biri olarak, bu sezon Fenerbahçe şampiyon olamazsa Ali Koç'la devam edeceklerini sanmıyorum” diye konuştu.

ŞÜPHEM YOK

Şen, şunları söyledi: “Nihat Bey'i 1994'te yönetime ben almıştım. Dürüst, mütevazı ve ayakları yere basan bir yöneticidir. TFF başkanlığında iyi hizmetler vereceğinden kuşkum yok. Başarılı yıllarda başkan bendim ama Selim Soydan ve Şadan Kalkavan'ın emekleri unutulmaz. Arsenal da 11 yabancıyla oynuyor. Buna karşı değilim. Kulübesinde yabancı futbolcu çok ise yönetim yanlış demektir. Yabancıyı İstanbul'un güzellikleri için transfer etmemek gerek.”

Yayınlanma Tarihi:07:37,