SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş: ‘2-0’la başladık, 2-0’la bitirdik, bu yıl içinde bitirdik…’

Andorra Türkiye maçı sonrası açıklamalarda bulunan Şenol Güneş, "Elemelere 2-0'la başlamıştık, 2-0'la bitirdik. Bu yıl içinde bitirdik. Artık mart ayında hazırlık maçları oynayacağız. Geçmiş geride kaldı" dedi. Güneş oyuncularına da "Turnuvada 23 kişi olacak, umarım güzel bir rekabet olur" diye konuştu.

Güncellenme: 08:45, 18/11/2019
Şenol Güneş: ‘2-0’la başladık, 2-0’la bitirdik, bu yıl içinde bitirdik…’

UEFA EURO 2020 Elemeleri H Grubu’nda Türkiye deplasmanda Andorra’yı 2-0 yenerken maçın ardından Şenol Güneş açıklamalarda bulundu. Güneş hem maçı hem de genel olarak grup aşamasını değerlendirdi. Güneş, “Elemelere 2-0’la başlamıştık, 2-0’la bitirdik. Bu yıl içinde bitirdik. Artık mart ayında hazırlık maçları oynayacağız. Geçmiş geride kaldı. Neyi yapıp neyi yapamadığımız hakkında değerlendirmeler yapacağız elbette. Daha sonra da gelecekte ne yapacağımızı konuşuruz” dedi.

“Bu çocuklar yeni. Daha henüz işin başındayız ama memnunuz” diyen Şenol Güneş, “Gelişime açık bir kadromuz var. Görevlerini iyi yapıyorlar. Şu anda bir şikayetimiz yok” görüşünü paylaştı.

Şenol Güneş, “Avrupa Şampiyonası için kadro oluşturmakta güçlük çekeceğinizi düşünüyor musunuz?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Ülkemize kutsal bir görevle hizmet etmek istedik. Avrupa Şampiyonası’nda 23 kişilik kadromuz olacak. Bu bir rekabettir. Ama şunu bilmeliler ki Avrupa Şampiyonası ile herşey bitmeyecek. Bunun ötesinde de maçlar var. Bu çocuklar 2-3 Avrupa Şampiyonası görebilirler. Bizim için önce turnuvada başarılı olmak lazım. Herşey ortada. Rekabet kaliteyi ve başarıyı getirir. Takımı büyüten her oyuncunun bizim başımızın üzerinde yeri var. Eski yeni fark etmez.”

Yayınlanma Tarihi:01:21,