SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ferrari, Vettel ve Leclerc’ı takım merkezine çağırdı

Ferrari, Vettel ve Leclerc’ı takım merkezine çağırdı

Formula 1'de bu hafta sonu düzenlenen Brazilya Grand Prix'sinde birbirleriyle yaşadıkları temasın ardından yarış dışı kalan Sebastian Vettel ile Charles Leclerc, Ferrari'nin İtalya'da bulanan Maranello merkezine çağırıldılar.

Formula 1’de hafta sonu yaşanan kazanın ardından Ferrari, pilotları Sebastian Vettel ile Charles Leclerc’ı Maranello/İtalya’da bulunan merkezine çağırdı.

Brazilya Grand Prix’sinde yarışın tamamlanmasına 5 tur kalan Vettel ile Leclerc podyum için çekişirken birbirlerine temas etmiş ve iki Ferrari de yarış dışında kalmıştı.

18 Kasım 2019 Hamilton ceza yedi! Sıralama değişti Formula 1`de Brezilya etabını Verstappen kazandı. Hamilton`ın aldığı ceza sonrası podyumda sıralama değişti. İlgili Haberi Oku

Yarışın ardından Ferrari’nin takım patronu Mattia Binotto iki pilotu da suçlamanın yersiz olduğunu ve bu yüzden ceza vermeyeceklerini açıklamıştı.

Binotto “Olayın sıcaklığıyla yaşananları yorumlarsanız bu sizi yanlış bir noktaya götürür. İkisinden de olayı dinledim. Ceza vermenin veya suçlamalarda bulunmanın zamanı değil. Videoları tekrar izleyip verilerle durumu yeniden değerlendireceğiz. Pilotlarımıza özgürce rekabet etmeleri için fırsat tanıyoruz. Ancak bu aptalca hatalar yapma özgürlüğünü tanımıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse böyle bir olay hiçbir şekilde yaşanmamalıydı” şeklinde konuştu.