SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Andorra Türkiye maçına spor yazarları ne dedi?

Spor yazarları, Türkiye'nin Andorra'yı deplasmanda mağlup ettiği karşılaşmayı yorumladı.

Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu'nda ikinci olarak turnuvaya katılmaya hak kazanan Türkiye'nin, Andorra ile oynadığı ve 2-0 kazandığı son maçı spor yazarları yorumladı.
Lemi Çelik (Sözcü): Şenol Hoca dönemindeki Milli Takımımız, almış olduğu başarılı sonuçların dışında özellikle de son Dünya Şampiyonu Fransa önünde gücünü göstermiş oldu. Avrupa Şampiyonası'nda final oynarsak kimse şaşırmasın. Milli Takımımız taktik ve sistem olarak özel yetenekli, yaratıcı oyunculardan oluşmuş ve çok başarılı bir teknik direktöre sahip olmasıyla Avrupa Şampiyonası'nın favorisidir.
Mehmet Demirkol (Fanatik): Bu Milli Takım’ın 96’da bizi ilk Avrupa Şampiyonası’na götüren takımla bir benzerliği var. Tamam, o kadro çok daha fazla saf yeteneğe sahipti. Uzun süredir alt yaş gruplarında birlikte oynamış ve Zidane’lı, Thuram’lı Fransa’yı geçip Akdeniz Oyunları’nı kazanmış bir tecrübeydi. Kabul. Ancak bu kadroda da onlarda olan önemli bir özellik var. Basit gelecek belki ama önemli: İşi tam yapıyorlar. Yarım yamalak değil. Saf bir görev tutkusu var bu kadroda.
Ali Ece (Fanatik): Santrfor opsiyonlarımız kaliteli olmasına rağmen Cenk Tosun, Everton’da sürekli oynayamadığı; Burak Yılmaz’ın da yaşının da ilerlemesi nedeniyle sakatlık sorunları tetiklendiği için Enes’in kendisini bulması çok önemli. Tabii ki Andorra’ya iki gol atması, Enes gencecik yaşta Manchester City’e transfer olduğunda ondan beklediğimiz zirve değildi ancak Andorra’ya gol atamamasından ise atması en azından moral açıdan olumlu.
İbrahim Yıldız (Habertürk): Bu takımdan Avrupa Şampiyonası'nda başarılı maçlar beklemek doğal olacaktır. Avrupa futbol piyasası Türk oyuncuların vitrine çıktığını görecek. Bu şampiyona futbolumuz adına büyük bir sıçrama olacaktır. Bu tür büyük organizasyonlara katılmak futbolumuzun gelişimi adına büyük önem taşıyor. Gençlerin performansını görünce yöneticilerin gelecek planlarını da gözden geçireceklerine inanıyoruz. Yıllardır göz ardı edilen altyapıya yatırım yapmak için herkesin bir an önce kolları sıvaması gerekiyor.