SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş: ‘Korkağım zaten, korkarak buraya geldim!’

Andorra Türkiye maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Şenol Güneş önemli açıklamalarda bulundu. Güneş, "İzlanda maçında çekiniyordum, yazabilirsiniz, korkuyordum. Ben korkağım zaten, korkarak buraya geldim. Korkmadan gidenleri de görüyoruz" dedi.

Güncellenme: 23:13, 16/11/2019

Euro 2020 Elemeleri H Grubu’nda son maç olan Andorra deplasmanı öncesi basın toplantısında konuşan Şenol Güneş, “Daha önce gruplarda hep sonuncu olan Andorra, bu sefer sonunculuktan kurtulmak için olağanüstü çalışıyor. Kendi sahamızda da onlara karşı zor kazandık. Sadece bize değil, birçok takıma zorluk çıkaran, ciddiye alınacak bir rakip. Burak Yılmaz belki gol atmadı ama en iyi maçlarından birini oynadı fizik gücü yüksek olan İzlanda karşısında. Takım olarak savunma, takım olarak hücum yapıyoruz” dedi.

İLGİLİ HABER Andorra`nın kaptanı Türkiye maçı ile dünya rekoru kıracak! Andorra`nın kaptanı Türkiye maçı ile dünya rekoru kıracak!

Genel bir değerlendirmede bulunan deneyimli hoca, “Beşiktaş’tayken, Riva’ya giderken ajan gibi takip eden arkadaşlar vardı. Gitmedim ama, sanki gizli bir iş yapıyormuşum gibiydi. Seferberlik verdiler, onları konuşuruz. Isırgan otu yakar ama orada gül de vardır. İntikam, öteki gözle bakmak, kötüleştirmek, bunlar bize yakışan şeyler değil. Biraz daha futbol aklını, bilim aklını, insani yanlarımızı öne çıkarırsak, ki var bizde, daha iyi durumda oluruz” ifadelerini kullandı.

‘Yazabilirsiniz, korkuyordum!’

İzlanda maçı hakkındaki eleştiriler üzerine de konuşan Güneş, “İzlanda maçında çekiniyordum, yazabilirsiniz, korkuyordum. Ben korkağım zaten, korkarak buraya geldim. Korkmadan gidenleri de görüyoruz. Rahatsız olan arkadaşlar var, belki de üzülenler var gol olmadı diye. Kazanmayı istiyordum ama kazanamazsam kaybetmek benim için çok kötüydü. Şimdi geldik, burada daha rahatız” diye konuştu. İLGİLİ HABER Şenol Güneş, A Milli Takım`la 62. maçında Şenol Güneş, A Milli Takım`la 62. maçında

Yayınlanma Tarihi:22:44,