SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool’un yıldızı Sadio Mane yine gönülleri feth etti!

İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool'un yıldızı Sadio Mane, yeşil sahadaki performansıyla dünyanın en iyi futbolcuları arasına girerken saha dışında da kalpleri fethetmeye devam ediyor. Senegalli yıldızın milli takım malzemecisine yardım ederken çekilen görüntüleri sosyal medyada gündeme oturdu.

SKOR DIŞ HABER
Güncellenme: 12:31, 16/11/2019
Liverpool’un yıldızı Sadio Mane yine gönülleri feth etti!

Liverpool’un son yıllardaki başarısında kilit rola sahip olan Sadio Mane, saha dışındaki kişiliği ile de takdir toplamaya devam ediyor.

2016 yılında Southampton’dan transfer edilen Mane, aradan geçen sürede sadece Premier Lig’in değil dünyanın en yetenekli futbolcuları arasına girmeyi başardı.

Bu sezon oynadığı 17 maçta 11 gol atan Mane, tüm bu yükselişine rağmen mütevazı kişiliğinden de ödün vermiyor. 27 yaşındaki kanat oyuncusunun milli takım kampındayken malzemecinin suları taşımasına yardım ettiği video sosyal medyada gündem oldu.

Görüntülerde bir başka Senegal oyuncusunun su şişelerinin yanından geçip gittiği görülürken, takım otobüsünden inen Mane su şişelerini de yanına alarak yoluna devam ediyor.

Ancak bu hareket Mane’nin ilk kez alkış toplayan davranışı da değil. Müslüman futbolcunun, Burnley karşılaşmasının ardından stattaki mescidin temizliğine yardım ettiği video da ortaya çıkmıştı.

HERKES TATİLDEYKEN O ŞANTİYEDEYDİ

Futboldan kazandığı para ile lüks bir yaşam tercihi yerine yardım organizasyonlarında yer almayı seçen Mane, geride bıraktığımız yaz doğup büyüdüğü toprakları ziyaret etmişti.

Başarılı futbolcu, yardımları sayesinde yapılan okul ve hastaneyi ziyaret ederek çalışmaları yakından izlemişti.

Köy halkına da yardımlarını sürdüren Mane, her ay bir ailenin masraflarını karşılarken çocukların spor yapmaları için gerekli malzemeyi de temin ediyor.

İLGİLİ HABER Futbolcular tatilde, Sadio Mane şantiyede! Doğup büyüdüğü toprakları unutmadı... Futbolcular tatilde, Sadio Mane şantiyede! Doğup büyüdüğü toprakları unutmadı...

Yayınlanma Tarihi:12:26,