SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ahmed Kutucu’nun forması açık artırmada satışa sunuldu!

Ahmed Kutucu’nun forması açık artırmada satışa sunuldu!

Almanya'da düzenlenen Avrupa Zonguldaklılar Derneği etkinliğinde Bundesliga ekibi Schalke 04'te forma giyen milli futbolcu Ahmed Kutucu'nun forması açık artırmada 1000 Euro'ya satıldı.

Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde faaliyet gösteren Avrupa Zonguldaklılar Derneği dün akşam, Marl şehrinde Gurbette 59’uncu Yıl etkinliği düzenledi. Yoğun ilgi gösterilen etkinliğe hem Türkiye’den hem de Almanya’dan çok sayıda siyasetçi ve bürokrat da katıldı.

AHMED KUTUCU’NUN FORMASI 1000 EURO’YA SATILDI

Etkinlikte derneğe gelir amaçlı açık artırma da yapıldı. Alman ekibi Schalke04’te forma giyen Türk futbolcu Ahmed Kutucu’nun forması da açık artırmaya sunuldu. “Artık Ahmed Kutucu milli takıma davet edildi” anonsuyla yapılan açık artırmada, iş adamı Abdullah Ören, 1000 Euro vererek 19 yaşındaki forvetin formasını satın aldı. Ören formayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edeceğini açıkladı. İş adamı ardından da formayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştırması için Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’a teslim etti.

Gurbette 59’uncu Yıl etkinliğinde konuşmalar ve açık artırmanın ardından folklor ekipleri gösteri yaptı, sanatçılar konser verdi. Avrupa Zonguldaklılar Derneği Karaelmas Folklor Ekibi’nin gösterisi büyük beğeni toplarken, Resul Dindar, Hasibe Turhan ve Aylin Öz de şarkılarıyla geceye katılanları coşturdu. 16 Kasım 2019 Şenol Güneş, A Milli Takım`la 62. maçında Şenol Güneş, Andorra karşılaşmasıyla A Milli Futbol Takımı`nın başındaki 62. maçına çıkacak. Ay-yıldızlı ekip, milli takımın başında ikinci dönemini geçiren deneyimli teknik direktör yönetiminde yaptığı 61 maçta 31 galibiyet aldı, 15 kez mağlup oldu. Türkiye, Güneş yönetimindeki 43`ü resmi 18`i özel, oynadığı 61 maçta 92 gol attı, kalesinde ise 54 gol gördü. İlgili Haberi Oku