SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Juventus’ta Cristiano Ronaldo krizi! ‘3 yıldır kimseyi çalımlamadı’

Ronaldo kendisini 55'inci dakikada oyundan alan hocası Sarri'ye, Juventus yönetimi oyundan çıkıp stadı terk eden Ronaldo'ya kızgın.

Hafta sonu Juventus ile Milan arasında oynanan Serie A karşılaşmasını Paulo Dybala'nın 77. dakikada attığı golle siyah beyazlı ekip kazandı. Ancak maça, 55. dakikada oyundan alınan Cristiano Ronaldo'nun tepkileri damga vurdu.
Ronaldo, maçın geri kalanını arkadaşlarıyla birlikte yedek kulübesinde izlemek yerine doğrudan tünele yöneldi. Hırsını alamayan ünlü yıldız Allianz Stadium'u terk etti.
Ronaldo'nun yerine oyuna giren ismin galibiyeti getiren Dybala olması da tartışmaları alevlendirdi.
Maç sonunda Juventus hocası Sarri ortalığı yumuşatmak için yoğun çaba sarf etti ve çıkartma sebebi olarak yıldız oyuncuyunun sakatlığını öne sürdü: "Ronaldo'ya teşekkür etmeliyiz çünkü bugün sahada olmak için büyük bir fedakarlık gösterdi. Oynamak için her şey yaptı ama iyi olmadığını gördüm ve oyundan almaya karar verdim."
Ancak İtalyan basını, Juventus yöneticilerinin Sarri kadar yapıcı olmadığını iddia ediyor. Sportif Direktör Fabio Paratici ve Başkan Yardımcısı Paul Nedved'in Ronaldo ile milli maç arasından sonra bir görüşme gerçekleştireceği ve bu tarz davranışların tekrar etmemesini isteyeceği öğrenildi.
Maç sonrasında gözler Cristiano Ronaldo'nun çok sıklıkla kullandığı Instagram hesabına çevrildi. Ronaldo, "Zor maç, önemli zafer" yazısı ile kendi fotoğrafını paylaştı. Juventus'un özür beklentisi sosyal medyada da karşılıksız kaldı.
Olayların ardından İtalyan futbol adamları Cristiano'yu eleştiren yorumlarda bulundu. Roberto Mancini, "Detayları bilmiyorum ama oyuncular genç de deneyimli de olsa antrenörlerine ve takım arkadaşlarına saygı duymalı" derken bir başka İtalyan hoca Fabio Capello daha sert eleştirilerde bulundu: "Hiç hoşuma gitmedi. Oyundan çıkarken de şampiyon gibi davranmalı. Bu olay Cristiano'nun imajına yakışmıyor. Doğrusu Ronaldo 3 yıldır kimseyi çalımlamadı."