SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

IAAF, Yılın Kadın Atleti ödülünün finalistlerini belirledi!

Jamaikalı Shelly-Ann Fraser-Pryce, Hollandalı Sifan Hassan, Kenyalı Brigid Kosgei, ABD'li Dalilah Muhammed, Venezuelalı Yulimar Rojas, Yılın Kadın Atleti ödülüne aday gösterildi.

Güncellenme: 20:57, 12/11/2019
IAAF, Yılın Kadın Atleti ödülünün finalistlerini belirledi!

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından verilen Yılın Kadın Atleti ödülü için finalistler açıklandı. IAAF’tan yapılan açıklamaya göre 2019 Dünya Atletizm Ödülleri töreninde en iyi kadın sporcu olmak için yarışacak 5 isim belli oldu. IAAF üyeleri ve sporseverlerin oylarıyla belirlenen listede, Jamaikalı Shelly-Ann Fraser-Pryce, Hollandalı Sifan Hassan, Kenyalı Brigid Kosgei, ABD’li Dalilah Muhammed ve Venezuelalı Yulimar Rojas yer aldı.

Daha önce Yılın Erkek Atleti ödülü için ise Ugandalı Joshua Cheptegei, Kenyalı Eliud Kipchoge, Norveçli Karsten Warholm, ABD’li Sam Kendricks ve Noah Lyles aday gösterilmişti.  Ödüller, 23 Kasım’da Monako’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. İLGİLİ HABER Hamide Doğangün, Tokyo`da 400`ün ardından 800`de de yarışacak! Hamide Doğangün, Tokyo`da 400`ün ardından 800`de de yarışacak!