SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kostas Sloukas’tan Atatürk pankartı açıklaması: ‘Farkına bile varmadım’

Fenerbahçe Beko'nun Yunan basketbolcusu Kostas Sloukas, Beşiktaş maçı öncesinde Atatürk'ün ölüm yıl dönümü anmasının yapıldığı pankartı bilinçli olarak tutmadığı yorumlarına yanıt verdi. Sloukas, "Asla benim için saygısızlık yaptığımın söylenmesini kabul edemiyorum" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 20:26, 10/11/2019
Kostas Sloukas’tan Atatürk pankartı açıklaması: ‘Farkına bile varmadım’

Fenerbahçe Beko'nun başarılı oyuncusu Kostas Sloukas, Beşiktaş Sompo Sigorta mücadelesi sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

Mücadele öncesinde sarı lacivertlilerin sahaya Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü adına 10 Kasım pankartıyla çıktığı bölümde kendisinin bilinçli olarak pankartı tutmadığına yönelik yorumlarla ilgili Sloukas, “Lütfen, bunu kimse iddia edemez. Ben bu ülkeye ve bu takıma büyük saygı duyuyorum. 5 yıldır buradayım. Bu ülkeye ve tarihine saygı duyuyorum. Kesinlikle bilinçli yapılmış bir şey söz konusu değil” dedi.

Tamamen maça konsantre olduğunu söyleyen Yunan basketbolcu, “Ben tamamen maça konsantreydim ve o anda farkına bile varmadım. Herkes benim nasıl biri olduğumu ve bu takım için nasıl mücadele ettiğimi biliyor. Sonuçta da beş yıldır bu takımda ve bu ülkedeyim. Bu takım ve bu ülke için mücadele ediyorum. Asla benim için saygısızlık yaptığımın söylenmesini kabul edemiyorum. Bu ülkenin arkasında önemli bir tarih var, bunu biliyorum. Buna her zaman saygı gösteriyorum. Evet, ben bir Yunanistan vatandaşıyım ama beş yıldır buradayım ve her gün Türkiye'nin bir temsilcisi olan Fenerbahçe için savaşıyorum.” ifadelerini kullandı.

İşte tartışma yaratan video;

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Fenerbahçe Beko 84-80 Beşiktaş Sompo Sigorta MAÇ SONUCU | Fenerbahçe Beko 84-80 Beşiktaş Sompo Sigorta

Yayınlanma Tarihi:19:09,