SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Dolmabahçe’de

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yöneticiler özel bir tekneyle Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’na gidip saat 09:05’te selam durdu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 81. ölüm yıldönümünde, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve yöneticiler , kiralanan özel bir tekneyle Dolmabahçe'ye gitti.
Ulu Önder Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe'yi denizden selamlayan Ali Koç ve yöneticiler, saat 09.05'te saygı duruşunda bulundu.
Yönetim, özel dronelarla bu töreni kaydetti.
Görüntüler, Atatürk anısına hazırlanacak videolarda kullanılacak.
Bu sırada Başkan Ali Koç ile bir kongre üyesinin arasında geçen diyalog dikkat çekti. Ali Koç'a sırtındaki dövmeden bahseden kongre üyesi, Ali Koç'un dövmeyi göstermesini istemesi üzerine tişörtünü çıkararak sırtını açtı.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ailesi olarak Dolmabahçe'ye geldiklerini aktararak, şunları kaydetti:
"10 Kasım Türkiye için, her Türk için çok önemli. Atamızın hangi takımı tuttuğu değil, hangi takımın Atatürk’ün yolundan yürüdüğü önemlidir. Fenerbahçe her gün Atasını yaşar, her gün Atasının ilkelerine ve değerlerine sahip çıkar. Bu, kulübümüzün DNA'sının bir parçasıdır, değişmezidir. Biz de bize emanet edilen bu vatanda Cumhuriyet değerlerimize sonuna kadar sahip çıkacağımızı her zaman söylüyoruz. Sadece söylemde kalmıyor, eylemlerimizde de bunu gösteriyoruz. Stadımızda, müzemizde, yaşantımızın her yerinde, tüm şubelerde bunu gösteriyoruz. Bir günlük yapılan bir şey değil, 365 gün boyunca bunu yaşıyoruz. Normalimizi yaşıyoruz."
Ali Koç, anma törenine gelen çocuklara da dikkati çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Pek çok çocuk var burada. Benim çocuklarım gelemediler. Okuldaki törene katıldılar ama çocuklarımıza da bu sevgiyi aşılamak lazım. Bu sene 10 Kasım'a baktığım zaman ülkemizde de tekrar bir uyanış olduğunu görüyorum. Ne yazık ki son yıllarda hoşumuza gitmeyen, bu ülkeye yakıştıramayacağımız olaylara da tanık olduk. Her geçen gün, her geçen yıl Atamıza olan saygımızı, sevgimizi, minnetimizi daha fazla haykırarak gösteren bir Türkiye'den bahsediyoruz. Bu durum beni fazlasıyla memnun ediyor. Dolayısıyla bu 10 Kasım'ı da bu şekilde geçirmiş olduk."