SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: ‘Rıdvan’ı devre arasında göndereceğim’ deseler…

Fenerbahçe Kasımpaşa maçını yorumlayan Rıdvan Dilmen VAR hakemi Serkan Tokat hakkında da yorumda bulundu. Dilmen, "VAR hakemi Serkan Tokat'ı kutlamak lazım, Kasımpaşa golünden önce el var mı diye baktı, göğüse geliyor gibi geldi bana, göğüsten ele düşüyor, direkt ele gelmedi gibi geldi bana. Gögüsten ele düştüyse, hakemler çalmıyor. Doğru karar verdi" dedi. Dilmen ayrıca Galatasaray'ın gündemini de değerlendirirken "Fatih Terim 2-3 aydır Ocak ayını hedef gösteriyor. Ferit Şahenk, her gün Rıdvan'ı devre arasında göndereceğim derse, 'göndereceklerse, şimdi göndersinler kardeşim beni' derim" dedi.

Güncellenme: 11:43, 09/11/2019
Rıdvan Dilmen: ‘Rıdvan’ı devre arasında göndereceğim’ deseler…

Süper Lig’in 11. haftasının açılış maçında Fenerbahçe, Kasımpaşa’yı konuk ederken Rıdvan Dilmen müsabakayı değerlendirdi. Fenerbahçe’yi değerlendirirken “Beklediğim Fenerbahçe’yi bulamadım” ifadelerini kullanan Rıdvan Dilmen, “Ozan Tufan, Fenerbahçe’nin sürpriz en iyi transferi gibi gözüküyor. Ozan daha iyi oynayabilir, bu potansiyel var. Özgüven arttı. İnan, daha iyi oynayabilir, daha iyi oynayacaktır diye düşünüyorum” dedi.

“Fenerbahçe’nin pozisyonu net penaltı” diyen Dilmen hakem performanslarını ise şöyle değerlendirdi: “VAR hakemi Serkan Tokat’ı kutlamak lazım, Kasımpaşa golünden önce el var mı diye baktı, göğüse geliyor gibi geldi bana, göğüsten ele düşüyor, direkt ele gelmedi gibi geldi bana. Gögüsten ele düştüyse, hakemler çalmıyor. Doğru karar verdi” diye konuştu.

Dilmen, Fenerbahçe kalecisi Altay’ın performansını da değerlendirirken “Altay’da biraz güven kaybı görüyorum. İlk yarının sonunda bir top kestiler, altı pasa geldi, geri geri gitti. Bu yan toplarda biraz güven sorunu olmuş” ifadelerini kullandı. Deneyimli yorumcu Vedat Muriqi hakkında ise “Ben bugün Vedat’ı da beğenmedim. İleride iyi işler yaptı ama o da yorgun gibiydi” ifadelerini kullandı. İLGİLİ HABER Fenerbahçe Atatürk`ü unutmadı | Fenerbahçe Kasımpaşa maçından notlar... Fenerbahçe Atatürk`ü unutmadı | Fenerbahçe Kasımpaşa maçından notlar...

Dilmen maç sonunda ise Galatasaray’ın Real Madrid yenilgisi ve Fatih Terim’in açıklamaları üzerine yorumlarda bulundu. Dilmen, “Galatasaray 4 sene şampiyon olduğunda meğerse 1 yıl para almamışlar. Fatih Terim sürekli Ocak ayını işaret ediyor. O oyuncular bir şekilde idare etti ama Feghouli, Belhanda idare etmez. Bizi gönderiyorlarmış derler.”

“‘Rıdvan’ı devre arasında göndereceğim’ deseler…”

“Bu kadro Real Madrid ile oynasa bile 10 tane pozisyon vermez. Ocakta göndermek istediğin oyuncuların %90’ı şampiyon olmuş kadrondaki oyuncular ise bu durum sahaya yansır. Fatih Terim 2-3 aydır Ocak ayını hedef gösteriyor. Ferit Şahenk, her gün Rıdvan’ı devre arasında göndereceğim derse, ‘göndereceklerse, şimdi göndersinler kardeşim beni’ derim. Bir de biz daha fazla aile duygusu olan insanlarız.”

“Çok 6-0 gördüm ben. Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı 6-0 yendiği maçta 2 topu direkten döndü Galatasaray’ın. Çata çat oynadı. Galatasaray’ın 5-1 yendiği maçta Fenerbahçe 5-4 kazanabilirdi ama bu başka bir şey. Bu kadro, Real Madrid de olsa 10 tane pozisyon yemez. Fatih Terim’in demeçleri sıkıntılı, çok şey söylemek istiyor. Belki başkan ile de problemi var, niyet okumak doğru değil. Görünen o ki, takımın oyuncularının kapasite problemi yok, sorun heyette.”

Yayınlanma Tarihi:21:55,