SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal: ‘Bu kabul edilebilir değil’

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 3-2 kazandıkları Kasımpaşa karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 00:29, 09/11/2019

Süper Lig’in 11. haftasında sahasında Kasımpaşa’yı ağırlayan Fenerbahçe 3-2 galip gelirken teknik direktör Ersun Yanal oynanan futboldan memnun kalmadı.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan tecrübeli çalıştırıcı, “Bu kabul edilebilir değil” ifadelerini kullandı.

İşte Yanal’ın maç sonu açıklamaları;

“Biz başkanımızdan, en genç oyuncumuza kadar bir şeyleri değiştirmek için çaba sarfediyoruz. Oyunun hakimi değilsek bu kabul edilebilir değil, ben de kabul edemem. Çok iyi oyun oynadığımız ama 3 puan alamadığımız maçların da tedirginliği vardı. Kazanmanın ötesinde oynamamız gereken oyunu ve taraftarımızın beklediği oyunu anlamalıyız, bu güveni kendimizde bulmalıyız. Hiçbir şeyden çekincemiz yok.”

İLGİLİ HABER MAÇ SONUCU | Fenerbahçe 3-2 Kasımpaşa | Süper Lig 11. hafta MAÇ SONUCU | Fenerbahçe 3-2 Kasımpaşa | Süper Lig 11. hafta

“FENERBAHÇE KAZANMIŞTIR AMA…”

“Yanlışlardan bahsetmek teknik bir iş. İyi oyunlarla, yaptığımız istatistiklerle buradayhız. Bu yaptığımız istatistikler ve oyunu tekrarlamalıyız. Tekrarlamamak için hiçbir nedenimiz, sebebimiz yok, çekincemiz yok. Bunu yapabilen bir takım olduğumuza göre bunu yapmaya devam edeceğiz. Fenerbahçe kazanmıştır ama kazanmanın ötesinde oynaması gereken oyunu her zaman oynamalıyız.”

“SKORU ARTTIRMALIYIZ”

“Takımın koşma problemi yok. Koşuda lig ortalamasında en üstteki takımlardan birisiyiz. Bunu golle sonuçlandırma gibi sorunlar vardı. Geç kurulmuş takımız. Gelişmeye müsait bir takımız. Daha pozitif olmaya çalışacak bir takımız. Türkiye'de en iyi istatistik yapan takımız. Skor her şey. Skoru arttırmalıyız.”

“OYUNUN SORUMLUSU BENİM”

“Oyun için oynayan futbolcuları suçlayamam. Oyuncuları sahaya ben çıkarıyorum. Bütün sorunun çözüm noktası da benim, bugünkü oyunun sorumlusu da benim. Değiştirecek olan da benim. Oturur oyuncularla hallederim.”

İLGİLİ HABER Nabil Dirar: `Fenerbahçe`nin gerçek yüzünü göstereceğiz` Nabil Dirar: `Fenerbahçe`nin gerçek yüzünü göstereceğiz`

Yayınlanma Tarihi:23:09,