SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İyilik peşinde koşanlar her sene olduğu gibi, bu sene de Vodafone İstanbul Maratonu'nda koştu. Türkiye’nin ilk yardımseverlik koşu gurubu olan ‘Adım Adım Oluşumu’ tarafından desteklenen 41. Vodafone İstanbul Maratonu, bu yıl da Türkiye'nin iyilik elçilerini bir araya getirdi. Türkiye'de yardımseverlik koşusu aracılığıyla kaynak geliştirmek üzere bağış alan dernekler yararına yapılan organizasyona, Sabancı Holding de 1.000 çalışanıyla büyük destek verdi.

Sabancı Holding CEO'su Cenk Alper'in Darüşşafaka Cemiyeti yararına koştuğu etkinlikte, farklı şirketlerden ve farklı şehirlerden gelen 1.000 Sabancı çalışanı, 41. İstanbul Maratonu'nda “Koşmaya Değer” sloganıyla 5 sivil toplum kuruluşuna destek verdi.

Sabancı Topluluğu'nun Cesaret, Samimiyet, Tutku, Sürekli Gelişim ve Katılım olmak üzere 5 değerine ithafen; “Cesaret” için Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, “Samimiyet” için Gülmek İyileştirir Derneği, “Tutku” için AKUT, “Sürekli Gelişim” için Darüşşafaka ve “Katılım” değeri için Down Sendromu Derneği yararına 1.000 Sabancı çalışanı bağış toplayarak ve koşarak destek verdi.

Bu dev maratona, Sabancı Üniversitesi ile birlikte Sabancı Topluluğu şirketlerinden Akçansa, Aksigorta, Avivasa, Brisa, CarrefourSA, Çimsa, Enerjisa Enerji, Enerjisa Üretim, Kordsa, SabancıDX, Sabancı Holding, Teknosa olmak üzere 13 şirket katılmış oldu.