SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Göztepe maçına spor yazarları ne dedi?

Trabzonspor'un Göztepe'ye mağlup olduğu karşılaşmayı spor yazarları değerlendirdi.

Süper Lig'in 10. haftasında Trabzonspor'un sahasında Göztepe'ye 1-0 mağlup olduğu karşılaşmayı spor yazarları yorumladı.
Lemi Çelik (Sözcü): Fırat Aydınus, Trabzon'un net bir penaltısını vermedi. Bu, Trabzon'un hakem hatalarından kaybettiği kaçıncı puan! Bu kadar olumsuzluk sonrası, bir de üzerine iyi oynayıp net golleri kaçırırsanız mağlubiyet de kaçınılmaz olur.
Deniz Çoban (Fanatik): 57. dakikada Alexander Sörloth’a, Göztepeli savunma oyuncusu Titi’nin ceza sahasında bir teması var. Bu temas güçlü, penaltıyı gerektirecek bir temas değil. Bu küçük teması hisseden Sörloth da bu teması kullanarak kendini abartılı bir şekilde yere bırakarak penaltı arayışına giriyor. Ben Fırat Aydınus’un devam kararının doğru olduğu fikrindeyim.
Aksal Yavuz (Milliyet): Trabzonsporlular, sezon başından bu yana ligin alt sıralarında mücadele eden takımlara kaybettiği puanlar aklına geldiğinde ahlanıp vahlanıyorlardı, kaybedilen Göztepe maçı da böylelikle o maçlar arasında yerini almış oldu! Uzun lafın kısası, maç öncesi hiç kimsenin bırakın bir puanı, hiç şans tanımadığı Göztepe, Trabzon’dan üç puanla ayrıldı.
Serhat Demirtaş (Fanatik): Son 15 dakika Trabzonspor için gelecek haftaki Alanya maçını daha anlamlı kılacak bir süreydi. Pozisyonlar geldi maç dönebilirdi ama olmadı. Bu yenilgiyi kimseye yüklemek haksızlık olur. Çünkü hem telafisi var hem de kredisi. Göztepe için de sıradan bir gün değildi. Trabzonspor’dan her ne şartta olursa olsun gol yememek meziyet.
Ergun Ata (Fanatik): Karaman iki kritik müdahaleyle takımını ikinci yarıya çıkardı. Avdijaj ve Kamil Ahmet, dökülen orta alanı toparlamaları için sahaya sürüldü. Yarım saatlik bölümde farkeden bir şey olmadı. Avdijaj’ın uygun durumdaki vuruşunda Beto topu çizgiden çıkardı. Son 15 dakikada İzmir ekibinin iyice kapanmasıyla Trabzonspor atak gözüktü o kadar.