SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yapılandırma ‘Sevr’ gibi

Sözcü Gazetesi yazarı Nedim Türkmen, Fenerbahçe'nin Türkiye Bankalar Birliği ile yapılacak anlaşmayı imzalamaması konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Güncellenme: 11:11, 02/11/2019
Yapılandırma ‘Sevr’ gibi

YAZI: Nedim Türkmen / Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TBB yapılandırmasının ‘Sevr Anlaşması' niteliğinde olduğu tezimi doğrulamıştır.

Sadece faiz ödemeli, anaparanın iki yıl ertelendiği bu anlaşmalarla beraber; iki yılın sonunda borç anapara tutarı hangi rakama çıkacaktır? Bu sorunun cevabı kamuoyuna açıklanmamıştır.

Bu tutarın açıklanmamasının nedeni; yapılan işlemin iktisadi ve ticari kurallarla açıklanamamasıdır. BORÇ anaparası iki katına çıkmaktadır. Kulüp hisseleri bankalara rehin edilmiştir. 30 yıllık yayın gelirleri ve iddaa isim hakkı gelirleri temlik edilmiştir.

Kulüplerin eli kolu bağlanmıştır. Bu anlaşmayı yapan kulüplerin 2-3 yıllık süre içinde sahiplerinin yabancılar olacağını düşünüyorum.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`nin Türkiye Bankalar Birliği anlaşmasını veto etmesinin 4 nedeni! Fenerbahçe`nin Türkiye Bankalar Birliği anlaşmasını veto etmesinin 4 nedeni!