SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

WTA Finalleri’nde şok sakatlık! Maçı yarıda bıraktı…

WTA Finalleri'nde Mor Grup'ta Elina Svitolina, Simona Halep'i 7-5 ve 6-3'le yenerken, grubun diğer maçında Bianca Andreescu, Karolina Pliskova ile karşılaştığı mücadelede sol dizinden sakatlanarak oyunu yarıda bıraktı.

Güncellenme: 18:38, 30/10/2019
WTA Finalleri’nde şok sakatlık! Maçı yarıda bıraktı…

WTA tarafından düzenlenen WTA Finalleri’nin 4. gününde Elina Svitolina, Simona Halep’i 2-0 yenerken, Bianca Andreescu, Karolina Pliskova ile karşılaştığı mücadelede sol dizinden sakatlanarak oyunu yarıda bıraktı. Çin’in Shenzhen kentinde düzenlenen kadınlar sezon sonu turnuvasının 4. gününde, Mor Grup karşılaşmaları oynandı. Turnuvaya 8 numaralı seribaşı olarak gelen son şampiyon Elina Svitolina ile Wimbledon şampiyonu 5 numaralı seribaşı Simona Halep karşılaştı. Svitolina, 1 saat 39 dakika süren maçta 7-5 ve 6-3’lük setlerle rakibini 2-0 mağlup etti.

Andreescu yarıda bıraktı

Gruptaki diğer maç ise bu yılın ABD Açık şampiyonu Bianca Andreescu ile 2 numaralı seribaşı Karolina Pliskova’yı karşı karşıya getirdi. Pliskova’nın 6-3 önde bitirdiği ilk sette sol dizinden sakatlanan Andreescu, ilk seti bitirse de ikinci sete çıkmadı. Gruplarda ilk iki sırayı alanlar, çapraz eşleşmeyle yarı finalde karşılaşacak. Turnuva, 3 Kasım Pazar günü yapılacak final maçıyla sona erecek. İLGİLİ HABER WTA Finalleri`nde 3. gün sona erdi WTA Finalleri`nde 3. gün sona erdi