SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk yarı finalist şampiyonanın başından bu yana yenilgi yüzü görmeyen Çin temsilcisi Meizhou Hakka oldu. Çin ekibi üstün bir oyundan sonra Alman temsilcisi Rostocker Robben takımını 10-3 mağlup etti ve yarı finale yükseldi.

Klasman maçlarında ise Nijerya'nın Kebbi BSC ekibi, Kuveyt'in Al Arabi takımını 8-4 yendi. Bir başka klasman maçında Polonya'nın Boca Gdansk takımı, Almanya'nın Real Münster ekibini 4-3 mağlup etti.

Günün bir diğer yarı finale yükselme maçında İran'ın Shanin Khazar takımı ile Danimarka'nın Kopenhag takımı karşı karşıya geldi. İran temsilcisi baştan sona üstün götürdüğü karşılaşmayı 7-0 kazanarak yarı finalde Meizhou Hakka takımı ile eşleşti.

Brezilya'nın Flamengo takımı ile Rusya'nın Krylia Sovetov tanımları arasında oynan çeyrek final karşılaşmasında gülen taraf Brezilya ekibi oldu ve yarı finale çıktı. 4-2.Alanya Belediyespor tur atlarsa Flamengo ile karşılaşacak.

KADINLARDA FAVORİLER KAZANDI

Kadınlarda İtalya'nın Pavia Lokrians takımı, Tokyo Lequios Ld takımını 7-1 mağlup ederken, çekişmeli geçen bir diğer maçta Rusya'nın WFC Zvezda ekibi, Polonya'nın Lady Grembach Lodz takımını uzatmaya giden maçta 2-1 yenmeyi başardı.