SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli sporcu Rüstem Derin trafikte tartıştığı sürücünün burnunu kırdı

Trafikte tartıştığı sürücünün burnunu kıran milli sporcu Rüstem Derin, hakim karşısına çıktı. Rüstem Derin, ifadesinde yaşananları anlattı.

Güncellenme: 12:40, 24/10/2019
Milli sporcu Rüstem Derin trafikte tartıştığı sürücünün burnunu kırdı

Ümit TÜRK / ÖZEL HABER Serbest Dalış şampiyonu milli sporcu Rüstem Derin, trafikte tartıştığı sürücünün burnunu kırdı. 4 yıl 6 ay hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıkan Derin, “Bana küfür ettiği için yumruk attım. Pişmanım” dedi.

İstanbul Etiler’de 26 Kasım 2018’de meydana gelen olay iddianameye göre şöyle gelişti:

Beşiktaş Belediyesi’nde mühendis olarak çalışan Abdulkadir Akay, aracıyla girdiği sokakta milli sporcu Rüstem Derin’in aracıyla karşılaştı. Daha sonra da iki sürücü arasında ‘yol verme’ tartışması yaşandı. Tartışma sırasında milli sporcu Rüstem Derin, arabasından inerek aracının içinde bulunan Abdulkadir Akay’ı yumrukladı. Burnu kırılan Akay, hastaneye gitti. Derin ise, olay yerinden ayrıldı.

Akay’ın şikayetçi olması üzerine savcılık Rüstem Derin hakkında, “Kasten yaralama” suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis talebiyle dava açtı.

İLGİLİ HABER Kayseri amatör kümede maç bitti, kavga başladı Kayseri amatör kümede maç bitti, kavga başladı

“KÜFÜR ETTİĞİ İÇİN YUMRUK ATTIM”

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Derin savunmasında, Akay’a kendisine küfür ettiği için yumruk attığını söyledi.

Rüstem Derin; “Sabah iş yerine giderken gidiş gelişli yolda benim şeridime girmeye çalıştı. Kendi şeridindeki park halindeki aracı geçmek için benim şeridimi kullandı. Ani fren yaptım camı açtım ve iletişim kurmaya çalıştım. Özür bekledim, baktım kendisini haklı görüyor. 1 metre ilerledikten sonra sinkaflı küfür etmeye başladı. Araçtan inerek yanına gittim ve ‘Sen ne dedin’ deyince bana doğru elini uzattı. Ben de ani refleksle yumruk attım. Müşteki önüne doğru eğilince bir şey olacağını zannederek arabama binip olay yerinden ayrıldım” dedi.

Böyle bir şeye karıştığı için pişman olduğunu belirten Rüstem Derin, “Milli sporcuyum. Yakın zamanda da dünya şampiyonu oldum. Adli sicilimde kesinlikle böyle bir olay yoktur” diye konuştu. Avukatı da, Derin ile ilgili rekor belgelerini ve şampiyon olduğuna ilişkin haber çıktılarını mahkemeye sundu. Hakim, söz konusu belgelerin dava konusuna etki etmeyeceğini belirtti. Sanık avukatı ayrıca müştekiyle anlaşmak istediklerini ancak fahiş miktar talep edildiği için anlaşamadıklarını söyledi.

Akay’ın avukatı da, müvekkilinin belediyede engelli kadrosunda mühendis olarak çalıştığını ve görevlendirildiği için duruşmaya gelemediğini söylerek, müvekkilinin sanığa yönelik sinkaflı küfür etmediğini savundu. Duruşma ertelendi.

DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU KAZANDI

Antalya’nın Kaş ilçesinde gerçekleştirilen 3’üncü CMAS-TSSF “Kaş Başka” Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve TSSF Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda, çift palet sabit ağırlıkta (CW-BF) Rüstem Derin, 83 metre ile Dünya Kupası’nın sahibi olurken, aynı zamanda Türkiye rekorunu da kırmıştı.

TÜRKİYE REKORU KIRMIŞTI

3. CMAS-TSSF Kaş Başka Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve Serbest Dalış Deniz Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda Rüstem Derin yeni bir Türkiye rekoru daha kırmıştı. 2012 yılında yine Kaş’ta Devrim Cenk Ulusoy’un elde ettiği 81 metreyi 2 metre geliştirerek 3 dakika 30 saniyede 83 metrelik dalış gerçekleştiren Rüstem Derin, bu başarısıyla Türkiye şampiyonluğunu kazanmıştı.

Yayınlanma Tarihi:12:16,