SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bıçaklı saldırıda ölen genç milli futbolcu İsmail Mert Bayar son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul'da yabancı uyruklu kişilerin saldırısına uğrayan ve yaşam savaşını kaybeden eski genç milli futbolcu İsmail Mert Bayar defnedildi. U-19 Milli Takım formasını da giyen genç futbolcunun cenaze törenine   İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan da katıldı.

Güncellenme: 16:14, 23/10/2019
Bıçaklı saldırıda ölen genç milli futbolcu İsmail Mert Bayar son yolculuğuna uğurlandı

12 Ekim günü akşam saatlerinde Fevzipaşa Caddesi’nde bir arkadaşıyla buluştuğu sırada, yanlarından geçen yabancı uyruklu 8 kişinin saldırısında kalbinden ve göğüs kafesinden iki bıçak yarası alan İsmail Mert’in ölümü, yaşadığı Karagümrük’te büyük üzüntü yarattı.

U-19 Milli Takım formasını da giyen genç futbolcu için Mihrimah Sultan Camii’nde öğleyin düzenlenen cenaze törenine ailesi ve yakınlarının yanı sıra, mahallesi, okulu ve futbol oynadığı kulüpten onlarca arkadaşı ile semtinden yüzlerce kişi katıldı.

Cenazeye katılanlar arasında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan da yer aldı. Cenazede taziyeleri babası Cengiz Bayar kabul ederken, anne Nilgün Bayar’ın ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.

Öğle namazının ardından yüzlerce kişinin katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından, İsmail Mert’in tabutunu omuzlarından taşıyan kalabalık, cenaze aracıyla birlikte Edirnekapı Mezarlığı’na kadar tekbirler eşliğinde yürüdü.

Cenaze töreni nedeniyle çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis ekiplerinin de İsmail Mert’in tabutunun geçtiği sırada selam durdukları görüldü.

İsmail Mert’in cenazesi Edirnekapı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Yayınlanma Tarihi:16:00,