SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Taekwondo Federasyonu, İrem Yaman’la Hatice Kübra İlgün arasındaki seçme maçının tarihini açıkladı!

Taekwondo Federasyonu, İrem Yaman’la Hatice Kübra İlgün arasındaki seçme maçının tarihini açıkladı!

Türkiye Taekwondo Federasyonu, İrem Yaman ile Hatice Kübra İlgün arasında G4 Ekstra Avrupa Şampiyonası'na katılım hakkı için gerçekleştirilecek seçme müsabakasının 25 Ekim Cuma günü Ankara'da yapılacağını duyurdu.

Türkiye Taekwondo Federasyonu milli sporcular İrem Yaman ile Hatice Kübra İlgün arasında G4 Ekstra Avrupa Şampiyonası’na katılacak ismi belirlemek için gerçekleştirilecek seçme müsabakasının, 25 Ekim Cuma günü Ankara’da yapılacağını duyurdu.

Federasyondan yapılan açıklamada, “Federasyonumuz 2019 yılı faaliyet programında yer alan ve 1-3 Kasım 2019 tarihlerinde İtalya'nın Bari şehrinde yapılacak olan G4 Ekstra Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi kadınlar 57 kilo sıkletinde temsil edecek sporcuyu belirlemek amacıyla seçme müsabakası düzenlenecektir. Seçme müsabakası milli sporcular İrem Yaman ile Hatice Kübra İlgün arasında 25 Ekim Cuma günü saat 10.00'da Ankara İsmet Iraz Spor Salonu’nda yapılacaktır.” ifadeleri yer aldı. 21 Ekim 2019 İrem Yaman`ı şoke eden karar: `Biraz komik` Dünya ve Avrupa şampiyonu tekvandocu İrem Yaman, 2020 Tokyo Olimpiyatları`na puan veren G4 Avrupa Tekvando Şampiyonası için kendisine milli takım seçmesine katılacağının söylendiğini, bu durum karşısında şaşırdığını ifade etti. Federasyon konuyla ilgili açıklama yaparken Yaman bu duyuruya da yanıt verdi. İlgili Haberi Oku