SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray taraftarından Younes Belhanda’ya tepki! Belhanda’dan karşılık!

Galatasaray Real Madrid maçında oyundan alınan ve yerini Ömer Bayram'a bırakan Younes Belhanda, kendisine tepki gösteren tribünlerle diyaloğa girdi.

Güncellenme: 00:48, 23/10/2019
Galatasaray taraftarından Younes Belhanda’ya tepki! Belhanda’dan karşılık!

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu üçüncü maçında Real Madrid’i konuk ederken 67. dakikada oyundan çıkan Younes Belhanda’ya tepkiler vardı.

Belhanda yerini Ömer Bayram’a bırakırken Belhanda kenara gelirken taraftar ile diyaloğa girdi. Ömer Bayram arkadaşını sakinleştirdi. İLGİLİ HABER CANLI Galatasaray Real Madrid CANLI Galatasaray Real Madrid

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Taraftarlarımızın futbolcularımıza gösterdiği tepkilere çok üzüldüm. Bu futbolcu arkadaşlar bizi iki sene üst üste şampiyon yapan arkadaşlarımız. Belhanda soyunma odasına gittiğinde oraya gidip geri getirdim. Belhanda çok önemli bir futbolcumuz. Çok büyük fedakarlık da gösteriyor. Bizim için çok değerli” dedi.

Galatasaray’ın efsane futbolcularından Tugay Kerimoğlu, Belhanda’nın tepkisinin takım arkadaşına saygısızlık olduğunu söyledi.

Tugay Kerimoğlu, “Artık bazı oyuncular aynanın karşısına geçmeli ve kendini değerlendirmeli. Bu şekilde nerede yanlış yaptıklarını bulabilirler. Seyirci ile temasa girmek doğru değil çünkü kazanan sen olamazsın. Tepki normal ama bu, kenarda bekleyen arkadaşına saygısızlık” ifadelerini kullandı.

‘Benim alışık olmadığım bir şey!’

Fatih Terim ise maç sonrası yaptığı açıklamada, “Performansını beğenmediğimiz oyuncuya gereğini yaparız. Oyuncuların yuhalanması, Ali Sami Yen’de bu benim hiç alışık olmadığım bir şey. Taraftarımız böyle bir şey yapmaz, seyirci herhalde böyle bir şey yapar! Çıkarken ne oldu, ne dedi onları bilmiyorum. Oyundan düşmeseydi, yuhalanmalar başlamasaydı çıkarmazdım da. Zaman zaman tepki olacaktır ama yuhalanma, hakaret, küfür, ıslık… Hele hele Ali Sami Yen’de alışık olduğum şeyler değil benim açıkçası” dedi.

Yayınlanma Tarihi:23:30,