SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ertuğrul Akbay Tenis Turnuvası’nda şampiyonlar belli oldu!

Türk basınının unutulmaz ismi Ertuğrul Akbay anısına düzenlenen ve 552 raketin mücadele ettiği dev organizasyonda şampiyonlar belli oldu!

Güncellenme: 20:53, 20/10/2019
Ertuğrul Akbay Tenis Turnuvası’nda şampiyonlar belli oldu!

Mart ayında kaybettiğimiz Türk basınının duayen gazetecisi Ertuğrul Akbay’ın anısına ilk kez düzenlenen tenis turnuvasında final günü!.. 552 tenisçinin korta çıktığı turnuvada bugün oynanan maçların ardından şampiyonlar heyecan dolu final maçlarıyla belli oldu.

Etiler Tenis Kulübü’nün ev sahipliği yaptığı ve Türk Tenis Federasyonu’nun himayesindeki organizasyon tüm tenisseverler tarafından büyük beğeni topladı.

Türkiye’nin farklı illerinden katılım olması turnuvanın başarısını gösterdi.

İLK ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

Organizasyonun en renkli kategorisi olan 70+ erkeklerde, finalde İbrahim Şim­bil’i 6-1, 6-2 ile yenen Nedim Akkohen; 55+ tek kadınlarda, final­de Güliz Göktekin’i 5-7, 6-1, 11-9 ile yenen Serpil Yıldırım; 35+ tek kadınlarda, finalde Işıl Ercan’ı 6-1, 6-0 ile yenen Daniela Cocos mutlu sona ulaştı.

ÇİFTLER İLK KUPA OLGUN VE ÖZER’İN

Turnuvada mutlu sona ulaşan ilk isimler, 55+ çift kadınlarda Zahide Henzel Olgun/Oya Özer oldu. Final mücadelesinde Olgun/Özer çifti, Hayriye Belgin Yıkılmaz/ Misket Gülen tandemini 6-3, 6-4’lük setlerle mağlup etti. Olgun, karışık çiftlerde de Semi Natan ile birlikte finale yükseldi ancak eşinin rahatsızlığı nedeniyle maça çıkmadı.

FİNAL KARŞILAŞMALARININ SONUÇLARI

SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN CANLI MAÇ TAKİBİ

Ertuğrul Akbay Tenis Turnuvası’nın sosyal medya hesapları tenis severlere turnuva ile ilgili tüm detaylara canlı olarak aktarıyor.

FACEBOOK: facebook.com/ertugrulakbaytenisturnuvasi/

INSTAGRAM: instagram.com/ertugrulakbaytenisturnuvasi/

Yayınlanma Tarihi:10:13,