SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güney Kore ve Kuzey Kore’nin tarihi maçının yankısı sürüyor: ‘Savaş gibiydi’

Dünya Kupası Elemeleri için bir araya gelen Güney Kore ve Kuzey Kore arasında oynanan maç 0-0 beraberlikle sona ererken maçın yankıları da devam ediyor. Kore Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı mücadeleyi 'savaş gibi' olarak yorumlarken Tottenham'ın yıldızı Son Heung-min de maçla ilgili ilginç detaylar verdi.

Dünya Kupası Elemeleri kapsamında karşı karşıya gelen iki düşman ülke Güney Kore ve Kuzey Kore arasındaki maç 0-0 beraberlikle bitse de, karşılaşmanın yankıları devam etmekte.
Tottenham'ın Güney Koreli yıldızı Son Heung-min maç için 'çok agresif geçti' yorumunda bulunurken, karşılaşma sonunda herhangi bir zarar görmeden sahadan ayrıldığı için mutlu olduğunu dile getirdi.
Kore Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı ise maçla ilgili yorumunda "Savaş gibiydi" ifadelerini kullandı.
Salı günü Kım II-Sung Stadı'nda oynanan maçta taraftarlar ve gazeteciler yoktu. Gizlilik nedeniyle karşılaşmanın yayını da yapılmadı.
Kore Futbol Federasyonu, maçla ilgili olarak sosyal medyadan paylaşım yapması için sadece iki kişiyi görevlendirdi
Futboldaki dünya sıralamasında 113. sırada yer alan Kuzey Kore, hem kardeş hem de düşman olduğu rakibiyle oynadığı maçta sahadan 0-0'lık beraberlikle ayrıldı.
Maçtan sonra gazetecilere açıklama yapan Tottenham'lı Son maçla ilgili şu detayları verdi:
"Kazanamamış olmak çok kötü ama karşılaşma çok agresif geçti. Bu yüzden eve sakatlanmadan sağ salim dönebilmek bile başarı"
"Kuzey Koreli oynucular çok hassas ve saldırgandı. Saha içinde sürekli küfürlere maruz kaldık"
Öte yandan Kore Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Choi Young-il de maçın çok gergin bir ortamda oynandığını söylerken, "Savaş gibiydi. Futbolda şimdiye kadar daha sert bir oyun görmemiştim" dedi.
İki ülke arasındaki bir sonraki maçın gelecek yıl 4 Haziran'da Güney Kore'de oynanması bekleniyor.