SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Ünal kimdir? Beşiktaş başkan adaylığından çekilen İsmail Ünal’ın hayatı…

Beşiktaş seçime doğru giderken adaların hayatına dair detaylar merak ediliyor. Beşiktaş Kulübü başkan adaylığını açıklayan İsmail Ünal, yeni bir açıklamayla adaylıktan çekildiğini duyurdu. Peki İsmail Ünal kimdir?

Güncellenme: 13:37, 17/10/2019
İsmail Ünal kimdir? Beşiktaş başkan adaylığından çekilen İsmail Ünal’ın hayatı…

İsmail Ünal’ın Beşiktaş başkan adaylığını açıklamasının ardından İsmail Ünal, bir açıklama daha yaparak adaylıktan çekildi. İşte İsmail Ünal’ın hayat hikayesi…

ismail ünal sözcü ile ilgili görsel sonucu

İSMAİL ÜNAL KİMDİR?

İsmail Ünal Antalya'nın Akseki ilçesinde doğmuştur. 1973 yılında gençlik kollarına girerek CHP'yle tanışan Ünal, 1977 yılında Güzel Sanatlar Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. 1980 yılında serbest mimarlığa başladı. Çoğunluğu Beşiktaş ilçe sınırları içinde olmak üzere toplu konut, konut, sanayi sitesi ve fabrika projelerini geliştirdi ve uyguladı. Bu projeler sayesinde yerel yönetimlerle iç içe çalışarak Beşiktaş'ın genel özelliklerini ve sorunlarını tanıma fırsatı buldu. Üstlendiği görevler sonucunda yaptığı çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı gezide mesleği, çağdaş yerel yönetim uygulamaları ve kent yaşamıyla ilgili birçok bilgi edindi.

1992-1994 yılları arasında BJK Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002-2004 yılları arasında BJK Genel Sekreterlik görevini üstlenen Ünal, 2007 yılından beri Tarihi Kentler Birliği Encümen Üyesi'dir. Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.