SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mehmet Muharrem Kasapoğlu’dan UEFA’nın asker selamına soruşturma hakkında ilk yorum

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, UEFA'nın, A Milli Futbol Takımı oyuncularının "asker selamı"na soruşturma başlatmasına ilişkin, "Akla uymaz. Mantıksız olur. Böyle bir hata yapacaklarını zannetmiyorum" dedi.

Güncellenme: 14:28, 16/10/2019
Mehmet Muharrem Kasapoğlu’dan UEFA’nın asker selamına soruşturma hakkında ilk yorum

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Grup Toplantısı’na katılmak üzere geldiği Meclis’te, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

UEFA’nın, A Milli Takım’da forma giyen futbolcuların 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Arnavutluk ve Fransa ile oynadıkları maçlarda olası siyasi provokasyon içeren davranışlar sergilediği iddiasıyla Türkiye Futbol Federasyonu’na disiplin soruşturması başlattığının hatırlatılmasının ardından değerlendirmesi sorulan Kasapoğlu, “Akla uymaz. Mantıksız olur. Böyle bir hata yapacaklarını zannetmiyorum” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABER Spor avukatı Taner Ünlü: Asker selamının cezai yaptırımı yok! Spor avukatı Taner Ünlü: Asker selamının cezai yaptırımı yok!

Milli futbolcular, konuk ettiği Arnavutluk’u 1-0 mağlup ettiği ve Fransa deplasmanında 1-1 berabere kaldığı karşılaşmalarda attıkları gollerin ardından asker selamı vererek, bu golleri Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan Mehmetçik’e armağan etmişti.

Yayınlanma Tarihi:13:55,