SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolcuların hafızalara kazınan ilginç gol sevinçleri ve anlamları

Milli Takımımızın asker selamı vererek yaşadığı gol sevinçlerinin yankıları devam ederken hafızalardan silinmeyen futbolcuların ilginç gol sevinçlerini bir araya getirdi.

Lionel Messi gol attığında göklere doğru iki parmağını kaldırıyor. Arjantinli yıldız aslında gökleri değil, çocukken boyuna rağmen futbolcu olabileceğine inanıp ilk antrenörüyle kendisini takıma alması için kavga eden ve futbolcu olmasını sağlayan büyükannesini işaret ediyor.
Fenerbahçe taraftarlarının pek iyi hatırlamadığı İspanyol golcü Daniel Güiza’nın da oku vardı. Mallorca ile La Liga gol krallığına ulaştığı 2007-08 sezonundan sonra milli takıma da yükselen Güiza ‘okçu’ sevinciyle hafızalarda yer edecek gibi görünüyordu. Bu sıra dışı sevinç ve attığı birkaç kritik gol hala akıllarda olsa da kaçırdığı gollerin anısı bazılarımız için biraz daha güçlü olabilir.
Juventus'un Arjantinli yıldızı Dybala, kendi gol sevincini yarattı. Gol sonrasında elini çenesine götürerek özel bir hareket yapan Dybala, bu sevincini, "Gol atınca gladyatör gibi hissediyorum. Bu hareket de bir 'savaşçı maskesini' simgeliyor" diyerek anlatıyor..
Daniel Sturridge'in hareketinin arkasındaki hikaye oldukça basit: Bu dans kendisiyle kuzenleri arasında bir şaka olarak çıkmış ve gollerinden sonra onlara böyle mesaj gönderiyormuş.
Griezmann ülkesine Euro 2016'yı kazandıramadı belki ama sıraladığı gollerden sonra imzası haline gelen sevinciyle ve güzel futboluyla akıllarda kalmayı başardı. Peki ya dansın anlamı? Griezmann aslında ünlü rapçi Drake'in Hotline Bling adlı şarkısının klibindeki hareketleri taklit ediyor.
Elini kulağına götürerek sallayan Luca Toni, bu hareketinin "Hayatı çok ciddiye almayın çünkü çok kısa" anlamında olduğunu belirtiyor..
Golü attıktan sonra eliyle "M" işareti yapan ve baş parmağını ağzına götüren Mesut Özil, yeğeni Mira'ya mesaj gönderiyor..
Ronaldo'nun zıplayıp, geri dönüp, kollarını açarak yaptığı sevinç için bir vücut dili uzmanı, "Ben büyük bir ego sahibiyim" anlamına geldiğini söylüyor..
Luis Suarez'in 3 parmağını öpmesinin nedeni, ailesi. Uruguaylı oyuncu eşi ve iki çocuğuna mesaj yollayarak dövmelerini öpüyor.
Yüzük parmağını öpen Raul'un kime mesaj gönderdiğini söylemeye gerek yok herhalde..
Bale'ın "Eleven of Hearts" ismiyle forma numarasına patentlediği kalp işareti sevincinin ilk sahibi Alexandre Pato'ydu. Brezilyalı sevgilisi Sthefany'ye mesaj göndermek istiyordu..
Bafetimbi Gomis attığı gollerden sonra yaptığı panter taklitleriyle aslında kendisinden önce altyapısından yetiştiği kulüp Saint Etienne'de golleri sıralamış (yine kendisi gibi) Afrika kökenli golcü Salif Keita'ya selam gönderiyor. Ne ilginç ki ikilinin gol sevinçleri ve yıldızlaştıkları takımların yanı sıra Fransa'da oynadıkları son kulüp de ortak: Marsilya.
Tottenham'ın İngiliz futbolcusu Dele Alli, gol sevinciyle yeni bir akım yaratmıştı. Yıldız oyuncu sevincinde yaptığı el hareketiyle gündeme oturmuş ve tüm dünya Alli'nin bu hareketini yapmaya çalışmıştı.